Hlavní obsah

Fotbalová džungle. Krmenčík plivl na soupeře a dostal od něj pěstí

6. 12. 2022 20:34

Nechutné scény s českou stopou přineslo úterní kolo indonéské fotbalové ligy. Michael Krmenčík z Persije Jakarta v duelu s týmem Borneo plivl do obličeje kapitánovi hostů a dostal žlutou kartu. Obránce Diego Michiels, který na útočníka domácích plivl jako první, udeřil Krmenčíka do tváře a byl vyloučen. Vzápětí v afektu napadl českého hráče ještě jednou.

Foto: instagram.com/persija

Michael Krmenčík oslavuje branku v dresu indonéské Jakarty.Foto: instagram.com/persija

Článek

Michiels podle videa na sociálních sítích nejprve plivl Krmenčíkovi zezadu na krk. Bývalý hráč Plzně nebo pražské Slavie nesportovní gesto oplatil a protivníka trefil do obličeje, načež od něj dostal facku a upadl na trávník.

Hlavní rozhodčí po konzultaci s asistentem v 80. minutě udělil Krmenčíkovi žlutou kartu a zadákovi Bornea dal červenou. Rozzuřený Michiels se vrhl na Krmenčíka a srazil ho pěstí k zemi. Devětadvacetiletý český útočník byl vzápětí vystřídán.

Persija zvítězila i díky Krmenčíkově asistenci 1:0 a v neúplné tabulce je na třetím místě. Za domácí tým nastoupil také obránce Ondřej Kúdela.

Indonéská soutěž znovu začala po dvou měsících od tragédie v Malangu, kde při tlačenici po ligovém duelu Arema - Persebaya Surabaya zemřelo 135 lidí. Zatím se hraje na prázdných stadionech bez diváků.

Po zápase v Malangu vběhli na trávník fanoušci domácího týmu a policie proti nim zakročila. Podle závěrů vyšetřovací komise mohlo za neštěstí především použití slzného plynu, které přitom mezinárodní federace FIFA zakazuje. Komise uvedla, že policisté o tomto zákazu nevěděli. Obviněno bylo šest lidí včetně policistů a pořadatelů.

Reklama