Hlavní obsah

Maradona: Jisté místo v sestavě má jen kapitán Mascherano

21. 11. 2008 8:52

Dokud bude Diego Maradona trénovat argentinskou reprezentaci, bude mít jisté místo v základní sestavě pouze kapitán Javier Mascherano. Ostatní hráči, včetně hvězdy Barcelony Lionela Messiho, si budou podle legendárního fotbalisty muset nominaci vybojovat.

Článek

"Kromě Mascherana nikdo nemá jisté místo. Bez ohledu na jméno," řekl rozhlasové stanici La Red Maradona, který záložníka Liverpoolu zvolil kapitánem. Mascherano si v nové roli, stejně jako Maradona v pozici kouče, odbyl premiéru při středeční výhře 1:0 ve Skotsku.

Do zápasu v Glasgow nezasáhli Messi ani záložník Juan Román Riquelme z Boky Juniors, protože si to nepřály jejich kluby. Maradona po nástupu do funkce sice uvedl, že oba jsou pro argentinský tým velmi důležití, ale rozhodně nejsou na rozdíl od Mascherana nepostradatelní.

"Miluji, jak hraje Román. Proto jsem mu řekl, že je to můj hráč. To samé jsem řekl Messimu. Ale všechno záleží na tom, jak se přizpůsobí našim cílům," řekl Maradona. "Samozřejmě, že pro ně místo v týmu je. Ale nemohou ho dostat zadarmo, protože musíme hrát i s hráči, kteří dřou a dýchají pro národní tým," dodal.

Reklama

Sdílejte článek