Anglie - Itálie 3:1Na MS dvacítek si o titul poprvé zahrají Anglie s Venezuelou

Fotbalisté Anglie a Venezuely si poprvé v historii zahrají finále mistrovství světa hráčů do 20 let. Angličané otočili v korejském Čondžu semifinále s Itálií a vyhráli 3:1, Venezuelané v Tedžonu zvládli jihoamerický souboj s Uruguayí a postoupili na penalty.

Toto video už bohužel nemůžeme přehrávat z důvodu vypršení internetové licence

Semifinále MS do 20 let: Anglie - Itálie 3:1Video: sntv

Anglie sice prohrávala po brance Orsoliniho, po přestávce ale díky dvěma gólům Solankeho a Lookmana skóre otočila. Ostrovní výběr si o titul zahraje poprvé, jeho maximem je třetí místo z roku 1993. Anglie, která na pěti šampionátech od roku 1999 nevyhrála jediný zápas, navíc zatím v Koreji ještě nepoznala hořkost porážky.

Venezuela s Uruguayí prohrávala až do 91. minuty, pak ale ranou z přímého kopu vyrovnal Sosa. V prodloužení, ve kterém Venezuela rozhodla osmifinále i čtvrtfinále, branka nepadla a zápas zamířil do penaltového rozstřelu. V něm v páté sérii selhal De La Cruz a Venezuela při teprve druhé účasti postoupila do finále.