Plzeň - Barcelona 1:1Plzeňští fotbalisté v Youth League remizovali s Barcelonou a skončili poslední

Plzeňští fotbalisté do 19 let v závěrečném kole Youth League remizovali doma s Barcelonou 1:1. Viktoria získala v šesti zápasech hlavní fáze soutěže pět bodů, přesto ve skupině skončila poslední. Po výhře 2:0 nad Interem Milán se před Viktorii dostal Bayern Mnichov. Už před dnešním utkáním s jistým vítězem skupiny bylo jasné, že Plzeň na rozdíl od katalánského celku do vyřazovací fáze nepostoupí.

Mladí plzeňští fotbalisté se radují z branky

Hosté šli v Přešticích do vedení už po pěti minutách. Rodrigues se postavil k přímému kopu a pomocí odrazu od břevna skóroval. Západočeši srovnali za šest minut. Dabani v pokutovém území našel Demla, který se zblízka nemýlil.

Barcelona se v závěru snažila strhnout vítězství na svou stranu, ale ani jednu ze tří velkých šancí nevyužila. Ve skupině nicméně udržela neporazitelnost a teprve podruhé nezvítězila.

České maximum v Youth League nadále drží Příbram, která v sezoně 2015/16 došla do osmifinále.