Hlavní obsah

Portugalskou fotbalovou reprezentaci převzal španělský trenér Martínez

9. 1. 2023 13:31Aktualizováno 9. 1. 2023 16:33

Novým trenérem portugalské fotbalové reprezentace byl jmenován Španěl Roberto Martínez. Bývalý kouč belgického národního týmu na lavičce nahradil Fernanda Santose, který skončil v prosinci po mistrovství světa a osmi letech ve funkci.

Foto: Rodrigo Antunes, Reuters

Novým trenérem portugalské fotbalové reprezentace byl jmenován Španěl Roberto MartínezFoto: Rodrigo Antunes, Reuters

Článek

Devětačtyřicetiletý Martínez uzavřel belgické angažmá poté, co jeho svěřenci na šampionátu v Kataru překvapivě nepostoupili ze skupiny. "Rudé ďábly" vedl šest let a na MS 2018 s nimi získal bronzové medaile. Na klubové úrovni vedl Everton, Wigan a Swansea.

Jedním z Martínezových úkolů u portugalské reprezentace bude stanovení role hvězdného kapitána Cristiana Ronalda. Sedmatřicetiletý útočník v Kataru přišel o místo v základní sestavě a do utkání naskakoval jako náhradník.

Ronaldo nečekané vyřazení ve čtvrtfinále MS s Marokem (0:1) oplakal. Bývalý kanonýr Realu Madrid nebo Manchesteru United následně zamířil do saúdskoarabského an-Nasru, kde podepsal lukrativní smlouvu.

"Seznam 26 hráčů z posledního světového šampionátu bude můj startovací bod a Cristiano je součásti tohoto seznamu," řekl Martínez novinářům. "Je v reprezentaci 19 let a zaslouží si respekt, proto si sedneme a promluvíme si. Chci osobně poznat všechny hráče národního týmu včetně Cristiana," dodal španělský trenér.

Reklama

Související témata: