Hlavní obsah

Rodmanova dcera získala nejlukrativnější smlouvu v historii americké ligy

3. 2. 2022 22:10

Po jediném roce v nejvyšší americké fotbalové soutěži NWSL získala dcera legendárního basketbalisty NBA Dennise Rodmana Trinity rekordní smlouvu. Klub Washington Spirit si pojistil devatenáctiletou útočnici na čtyři roky za celkovou částku 1,1 milionu dolarů (23 milionů korun), což z ní udělá nejlépe placenou hráčku v historii soutěže.

Foto: Profimedia.cz

Po jediném roce v nejvyšší americké fotbalové soutěži NWSL získala dcera legendárního basketbalisty NBA Dennise Rodmana Trinity rekordní smlouvu. Foto: Profimedia.cz

Článek

Rodmanová po minulé sezoně získala cenu pro nováčka roku a s Washingtonem oslavila první mistrovský titul. Pomohla k němu sedmi góly a sedmi asistencemi. Díky nové smlouvě, o níž informoval list Washington Post, si ročně vydělá 281 tisíc dolarů, tedy více než hvězdné Megan Rapinoeová či Alex Morganová. Ty si přijdou za sezonu na 250 000 dolarů.

Rodman je považován za jednoho z nejlepších defenzivních hráčů historie NBA. Šedesátiletý svéráz, jenž proslul divokými účesy, piercingem a problémy se zákonem, získal s Detroitem a Chicagem celkem pět titulů.

Reklama

Související témata: