Hlavní obsah

Soud s bývalým hráčem a trenérem Giggsem byl odložen na srpen

24. 1. 2022 10:58

Soudní proces s bývalým trenérem velšských fotbalistů Ryanem Giggsem, který se měl konat dnes, byl kvůli nedostatku místa odložen. Podle BBC se nenašla i kvůli protipandemickým opatřením u soudu v Manchesteru volná místnost, kde by se mohlo jednání uskutečnit. Nový termín řízení byl stanoven na 8. srpna.

Foto: Jason Cairnduff, Reuters

Bývalý hráč a trenér Ryan Giggs (zcela vlevo) odchází od soudu v Manchesteru.Foto: Jason Cairnduff, Reuters

Článek

"Nemáme k dispozici soud, který by mohl toto řízení hostit. Vzhledem k velkému počtu nevyřízených případů, které pandemie ještě prohloubila, a nutnosti sociálního odstupu, jde o situaci, která je pro trestní soudy každodenní realitou," řekla soudkyně Hilary Manleyová.

Giggsův právník uvedl, že jeho klient je z rozhodnutí "extrémně zklamaný".

Policie osmačtyřicetiletého Giggse zadržela 1. listopadu 2020 v domě ve Worsley a bývalý hvězdný záložník Manchesteru United byl obviněn z napadení dvou žen, přičemž jedna z nich údajně utrpěla lehká zranění. Giggs byl poté propuštěn na kauci, čelí nicméně obvinění bývalé přítelkyně nejen z napadení, ale také z manipulativního či násilného chování v letech 2017 a 2020.

Osmačtyřicetiletý Giggs vinu odmítl. Po suspendaci od vedení národního týmu převzal jeho roli dosavadní asistent Robert Page, který Wales vedl v kvalifikaci o mistrovství světa. V ní se jeho výběr dvakrát utkal s českou reprezentací.

Giggs hrál za United 23 let, stal se s ním třináctkrát anglickým šampionem a dvakrát triumfoval v Lize mistrů. V reprezentaci nastoupil k 64 zápasům.

Reklama

Sdílejte článek