Hlavní obsah

Soudce v Turíně začal jednat o tom, zda Nedvěda a spol. čeká proces

27. 3. 2023 12:22

Soud v Turíně se dnes začal zabývat případem fotbalového Juventusu a jeho představitelů včetně bývalého viceprezidenta Pavla Nedvěda kvůli obvinění z falšování účetnictví. Podle agentury Reuters potrvá několik měsíců, než soudce Marco Picco rozhodne, zda nařídí proces. Po dnešním slyšení soud odročil projednávání případu na 10. května.

Foto: Luca Bruno, ČTK/AP

Bývalý viceprezident Juventusu Pavel Nedvěd

Článek

Žalobci navrhli poslat bývalého šéfa Juventusu Andreu Agnelliho, Nedvěda a dalších devět osob i samotný klub před soud loni v prosinci. Podle vyšetřovatelů si vedení nejúspěšnějšího italského celku v minulých letech bralo protiprávní provize z přestupů fotbalistů a investorům vykazovalo falešné zisky. Stejnému obvinění čelil klub už loni, kdy byl zproštěn viny.

Podle Reuters se dnes za zavřenými dveřmi projednávaly především procesní záležitosti případu. Soud zároveň přistoupil na návrh některých menších akcionářů Juventusu, aby jim v případě uznání viny klub a auditorská společnost Ernst&Young musely vyplatit odškodné.

V italské lize už Juventus trest dostal. V lednu mu sportovní tribunál odebral 15 bodů v tomto ročníku. Nedvěd obdržel osmiměsíční zákaz působení ve fotbale, Agnelli dostal dvouletý distanc. Oba loni v listopadu společně s celým vedením klubu kvůli aféře odstoupili z funkcí.

V minulém týdnu se z případu stáhl jeden ze tří žalobců Ciro Santoriello kvůli videu z roku 2019, na kterém o sobě prohlašuje, že je fanouškem Neapole a nenávidí Juventus.

Reklama

Související témata:
  Atlético - Feyenoord dnes 18 : 45
20231004T18 : 45:00+0200
Atlético vs. Feyenoord
Atlético vs. Feyenoord
Atlético
Feyenoord
  Porto - Barcelona dnes 21 : 00
20231004T21 : 00:00+0200
Porto vs. Barcelona
Porto vs. Barcelona
Porto
Barcelona
  Lipsko - Manchester City dnes 21 : 00
20231004T21 : 00:00+0200
Lipsko vs. Manchester City
Lipsko vs. Manchester City
Lipsko
Manchester City
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •