Sportovní ředitel Dynama Podroužek: Tohle už nechceme nikdy zažít, vzkázal po penaltě na Admiře

Nechutný zářez v třetiligovém duelu mezi Admirou a Českými Budějovicemi (2:1) dál jitří atmosféru v českém fotbale. Za všechno může penalta nařízená sudím Michalem Patákem v desáté minutě nastavení první půle po situaci, kdy nikdo žádný faul neviděl. V šoku byli nejen postižení Jihočeši, ale také zástupci pražského klubu. „Admira se nám ozvala po utkání s omluvou, sekretář Dobrý chtěl i číslo na trenéra našeho béčka, aby s ním promluvil, že je v tom Admira bez viny," uvedl pro Sport.cz Jan Podroužek, sportovní ředitel Dynama.

Budějovické Dynamo se v nejvyšší soutěži dočkalo v duelu s Bohemians první výhry v sezoně, rezerva Dynama v ČFL zažila zářez.

Za poprask může situace z desáté minuty nastavení první půle, kdy hráč hostů čistě obral o míč útočícího fotbalistu, arbitr Paták však ukázal na penaltový puntík. Tomu verdiktu nikdo nemohl uvěřit. Podle informací Sport.cz naznačil „faulovaný" domácí hráč sudímu, že sám penaltu zahraje a pošle míč mimo branku. Arbitr ale údajně odvětil, že pokud to udělá, zápas nedohraje, protože uvidí červenou kartu. Míč si tedy vzal domácí obránce Horák a dal gól.

„Dostal jsem to video od našeho trenéra a nejprve jsem nechápal, co se stalo. Vše mi vysvětlil až vzkaz od trenéra. „Hele, tohle je penalta," stálo u videa. Podroužek byl rozčarovaný. Sám si v neděli odpoledne vychutnal s Dynamem první výhru ve Fortuna lize, kdy Jihočeši zdolali Bohemians 3:0, tohle byl ale pořádný třetiligový kaz na uplynulém víkendu.

„Toho, že se Admira ozvala, si vážíme. Ale doufám, že se už nikdy nebude nic podobného opakovat. V naší rezervě se rozvíjejí naši mladí hráči a byli bychom neradi, kdyby se měli s nějakými podobnými situacemi setkávat," dodal Podroužek s tím, že video z inkriminované situace uniklo na veřejnost jen díky tomu, že si zápas natáčel sám jihočeský klub. Po utkání v hlavním městě zůstane na českém fotbale další pořádný škraloup a zvěsti o tom, že v nižších soutěžích bývají k vidění „fotbalové vraždy" se budou jen složitě vyvracet.