Hlavní obsah

Svaz vyšetřuje reprezentačního kouče USA. Před 31 lety kopnul svou současnou manželku

4. 1. 2023 10:43

Americká fotbalová federace U.S. Soccer začala vyšetřovat trenéra mužského národního týmu Gregga Berhaltera kvůli 31 let starému incidentu. V roce 1991 Berhalter při hádce kopnul do nohou svou současnou manželku.

Foto: Andre Penner, ČTK/AP

Kouč týmu USA Gregg Berhalter při nedávném MS v Kataru během zápasu s Anglií.Foto: Andre Penner, ČTK/AP

Článek

Kouč a jeho žena zveřejnili prohlášení, v němž Berhalter uvedl, že se z "ostudné" události z mládí poučil. Dvojice se na sedm měsíců rozešla, ale poté se dala opět dohromady a nedávno oslavila 25 let od svatby. Společně mají čtyři děti.

"Na podzim roku 1991 jsem potkal svou spřízněnou duši Rosalind. Jednoho večera jsme popíjeli v místním baru a dostali jsme se do vyhrocené hádky. Zvrhlo se to a kopnul jsem ji do nohou. Pro mé tehdejší chování neexistuje omluva. Byl to ostudný okamžik, kterého dodnes lituji," uvedl devětačtyřicetiletý trenér a bývalý americký reprezentant.

Berhalter uvedl, že o tři desetiletí staré události řekl organizaci U.S. Soccer v prosinci během mistrovství světa člověk, jenž tvrdil, že má informaci, která kouče "zničí". Americký tým na MS vypadl v osmifinále s Nizozemskem.

Americká federace v souvislosti s vyšetřováním oznámila, že se bude zabývat tím, kdo povede národní mužstvo během lednového přípravného kempu. Rozhodnutí oznámí v příštích dnech.

Reklama