Tohle vyloženě zpackal. Fotbalista je pro smích, byl u toho i český brankář

Guingamp

Pro smích je celé Francii. Možná i celému světu. Fotbalový útočník Jimmy Briand z Guingampu svým kuriózním zakončením pobavil. V krkolomné pozici ve víkendovém utkání proti Rennes (2:0), za které chytá český brankář Tomáš Koubek, netrefil z malého vápna prázdnou bránu. Silvestrovské sestřihy fotbalových kuriozit mají možná dalšího vážného adepta.

Briand nepochopitelně v tutovce selhal

To se mu opravdu nepovedlo. Zkušený dvaatřicetiletý forvard Briand obešel v 83. minutě Koubka a mířil za snadným gólem. Nicméně i díky skluzu českého gólmana ztratil balanc a dostal se do velmi krkolomné pozice, ze které odkrytou bránu minul.

Jeho neproměněná šance se okamžitě stala hitem internetu. Po utkání se mluvilo pouze o nepovedeném zakončení francouzského útočníka.

Bývalý hráč Lyonu či Hannoveru se vytouženého gólu přece jenom dočkal. Minutu před koncem pečetil výhru Guingampu 2:0.