Hlavní obsah

Tragédie. Autobus vezoucí mládežnický fotbalový tým se zřítil z mostu, čtyři lidé nehodu nepřežili

Velká tragédie otřásla brazilským fotbalem. V pondělí v brzkých ranních hodinách se ve státě Minas Gerais na jihovýchodě země zřítil ze zhruba deset metrů vysokého mostu autobus vezoucí mládežnický fotbalový tým Esporte Clube Vila Maria Helena. Dvacet devět lidí bylo zraněno, čtyři lidé nehodu nepřežili. Její příčinou měla být ztráta kontroly řidiče nad vozidlem.

Foto: Reprodução/O Vigilante Online

Fotografie z místa nehody.Foto: Reprodução/O Vigilante Online

Článek

Mládežnický tým se vracel z Ubaporangy, kde sehrál dva turnaje pro hráče do 16 a do 18 let, do města Duque de Caxias. V mladší kategorii hráči skončili druzí, starší už bez problémů turnaj ovládli. „Všichni měli radost z vítězství na turnaji a pak se to bohužel stalo. Bylo to velmi rychlé. Všichni spali," řekl jeden z přeživších hráčů.

Tragédii, při níž řidič autobusu ztratil při přejezdu mostu na silnici BR-116 kontrolu nad vozidlem, a to se zřítilo, podle zahraničních médií nepřežili tři hráči ve věku 14 až 17 let, další obětí byl jeden dospělý, u kterého nebyl uveden věk ani zda se jednalo o hráče, či ne.

Dvacet čtyři osob bylo převezeno do nemocnice Sao Salvador a dalších pět bylo ošetřeno v Casa de Caridade Leopoldinense. „Někteří pacienti byli propuštěni a podávají svědectví civilní policii. Pět pacientů potřebuje zvláštní péči, tři jsou na jednotce intenzivní péče a dva na intermediární jednotce," uvedla první zmiňovaná nemocnice v prohlášení.

K nehodě se vyjádřila i přepravní společnosti LG Turismo. „Jsme k dispozici, abychom poskytli veškerou potřebnou podporu příslušným orgánům, cestujícím a jejich rodinám," uvedla v prohlášení. Podle ní v osudnou chvíli v autobuse cestovalo 31 osob plus jeden řidič.

Reklama

Související témata:
Autobusy