Hlavní obsah

Žlutá karta, která nemá obdoby! Hráč chtěl míčem trefit dron, u sudího mu to neprošlo

29. 9. 2022 17:34

Velezkušený fotbalový obránce Fernando Marcal obdržel během své bohaté kariéry celou řadu žlutých karet, na tu ze zápasu Botafoga proti Goiasi zcela jistě jen tak nezapomene. Třiatřicetiletý Brazilec se v přerušené hře snažil míčem trefit poletující dron nad hrací plochou, u sudího si za to vysloužil žlutý trest za nesportovní chování.

Foto: Vitor Silva/Botafogo

Fernando Marcal v dresu brazilského Botafoga.Foto: Vitor Silva/Botafogo

Článek

Vyhrocený duel brazilské nejvyšší soutěže mezi Goiasem a Botafogem (0:1) sice nabídl jedinou branku, mnohem víc ale zaujalo neustálé přerušování, a hlavně celá řada žlutých karet. Jednu z nich si pěkně zblízka prohlédl i hostující obránce Fernando Marcal, který během ošetřování spoluhráče Adryelsona zkoušel míčem trefit nad sebou poletující dron, což se u sudího setkalo s nepochopením.

Třiatřicetiletý Brazilec nejen, že „nezvaného návštěvníka" nedokázal trefit, navíc si u rozhodčího vysloužil žlutou kartu, která se jistě zapíše mezi ty nejbizarnější v celé fotbalové historii. Pro kapitána Botafoga se jednalo o třetí žluté napomenutí v sezoně, což znamená, že bude muset vynechat nadcházející duel proti Palmeiras.

Záběry se okamžitě začaly šířit i na sociálních sítích, kde se jimi baví tisíce lidí. „Nikdy nezapomenu na scénu, kdy se hráči shromáždili kolem rozhodčího a vedle nich stál Marcal, který zkoušel míčem trefit dron," bavil se jeden z uživatelů Twitteru. „Fotbal nabízí všechno. Byl by to ještě vtipnější moment, kdyby to ale neznamenalo suspendování na další zápas," navázal na něj další člověk.

Reklama

Související témata:
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS ve fotbale 2022 v Kataru

Mistrovství světa ve fotbale 2022 letos probíhá v netradičním termínu od 20. listopadu do 18. prosince v Kataru. Program MS ve fotbale čítá 64 zápasů, které se odehrají na osmi stadionech. Šampionátu se účastní 32 týmů, které jsou rozděleny do osmi skupin. Kde můžete sledovat zápasy MS v televizi?