Sparta si v poháru zastřílela v Bystrci

BRNO

Fotbalisté pražské Sparty porazili ve čtvrtečním utkání 3. kola Poháru ČMFS druholigovou Bystrc 6:0. Na hřišti nováčka druhé nejvyšší soutěže skórovali Kisel, Šimák, Matušovič, Jun a dvakrát Lustrinelli. V osmifinále zkusí zastavit postup obhájců trofeje Břeclav.

Kouč Bílek na předměstí Brna postrádal kapitána Sivoka, jehož pobolívají břišní svaly, a Zdeňka Pospěcha, který odnesl pondělní duel s Teplicemi nakopnutým kotníkem. A na poslední chvíli vypadl ze sestavy také Horváth, jenž si při rozcvičce poranil levý stehenní sval. Naopak nechyběl Rezek, který stejně jako v Teplicích tvořil útočné duo s Doškem.

Sparta měla utkání od prvních minut pod kontrolou, první vážnější hrozbu pro branku Bystrce ale představovala až střela Sylvestreho z 24. minuty, která však zamířila mimo tyče. Hosté se dočkali v 32. minutě. kdy zužitkoval Matušovičovu přihrávku Kisel. Střelecké schopnosti ukázal o chvíli později opět Sylvestre, namířil ale nad břevno. Pražané nicméně odcházeli do kabin s dvougólovým náskokem, když se v nastaveném času první půle trefil výstavní střelou Šimák.

Ani druhý poločas nepřinesl jiný obrázek. Sparťané měli míč častěji na svých kopačkách a už v 52. minutě vedli o tři branky, když při chuti hrající Matušovič zaskočil domácího brankáře dalekonosnou střelou. Čtvrt hodiny před koncem utkání pak přidal čtvrtý gól hostů  střídající Lustrinelli.

Domácí, jejichž prapor nesl především záložník Mrázek, se i přes snahu nedokázali proti zodpovědně hrajícímu soupeři prosadit. V závěru zápasu navíc inkasovali další dvě branky. Chyby v obraně domácích využil Lustrinelli a vzápětí se po ideální přihrávce Matušoviče trefil poprvé po návratu do Sparty Jun.

Pohár ČMFS - 3. kolo
FC Dosta Bystrc - Sparta Praha 0:6 (0:2)
Branky: 32. Kisel, 45. Šimák, 52. Matušovič, 76. a 85. Lustrinelli, 87. Jun. Rozhodčí: Jílek - Figas, Goňa. ŽK: Krejčíř, Houšť - Matušovič.Diváci: 2100.
Bystrc: Drápela - Krejčíř, Janíček, Schuster, Houšť - Mrázek, Nechvátal (60. Michal), Bajer, Ševčík (71. Logara) - Smutný (66. Směja), Šimr.
Sparta: Blažek - Zabavník, Drobný, Řepka, Kadlec (54. Lustrinelli) - Kisel, Sylvestre, Matušovič, Šimák(84. Homola) - Rezek, Došek (54. Jun).