Fulham - Manchester Utd. 1:2Aston Villa pod novým trenérem Emerym opět zvítězila, Manchester United rozhodl v nastavení

13. 11. 2022 17:34Aktualizováno 13. 11. 2022 19:35

Fotbalisté Aston Villy zvítězili v nedělním 16. kole anglické ligy na hřišti Brightonu 2:1. Nový trenér Unai Emery s týmem vyhrál i druhé utkání v soutěži. Dvěma góly se o první venkovní vítězství Aston Villy v sezoně zasloužil Danny Ings. Manchester United zvítězil na hřišti Fulhamu 2:1. Tři body zajistil Rudým ďáblům v nastavení Garnacho.

Hráči Manchesteru United slaví.Foto: Peter Powell, Reuters

Svůj první gól v dresu Manchesteru United vstřelil ve 14. minutě Christian Eriksen a stal se prvním Dánem, který za "Rudé ďábly" skóroval od 26. září 1995. Tehdy se trefil gólman Peter Schmeichel hlavou po rohovém kopu do sítě Rotoru Volgograd.

V 59. minutě přišel do hry Daniel James, který se o dvě minuty později postaral o vyrovnání. Trefil se do sítě svého bývalého klubu, odkud loni v létě přestoupil do Leedsu United, odkud nyní hostuje ve Fulhamu. Eriksen se pak ještě v nastavení podílel asistencí na vítězném gólu mladíka Garnacha.

Manchester United se oklepal z venkovní prohry s Aston Villou z minulého kola a je pátý. Fulham potřetí v řadě nezvítězil a je devátý.

V Brightonu jako první skórovali domácí, a to již po 49 vteřinách hry. Mac Allister využil chyby v rozehrávce hostů a propálil brankáře Martíneze. Postaral se o nejrychlejší gól svého klubu v historii Premier League.

Ve 20. minutě však Ings z penalty potrestal Dunkův faul na McGinna. Třicetiletý útočník krátce po poločasové přestávce dal také vítězný gól a s pěti brankami je nejlepším střelcem Aston Villy.