Bradford v anglickém Ligovém poháru kosí favority. Zdolal i Aston Villu

Londýn

Fotbalisté Bradfordu ze čtvrté ligy pokračují i po dalším utkání se soupeřem z nejvyšší soutěže v senzačním tažení anglickým Ligovým pohárem. V prvním semifinále Ligového poháru v úterý porazili 3:1 Aston Villu a navázali na nedávné triumfy na Wiganem a Arsenalem.

Nahki Wells z Bradfordu překonává gólmana Aston Villy v semifinále anglického Ligového poháru

"Ukázali jsme naši kvalitu a dokázali si, že můžeme hrát i s týmy z Premier League. Jít do odvety s vedením je fantastické," řekl Nahki Wells, který poslal Bradford v 17. minutě do vedení. Druhou branku domácích přidal v 77. minutě Rory McArdle.

Aston Ville se sice podařilo snížit osm minut před koncem po trefě Andrease Weimanna, výhru outsidera ale v 88. minutě zpečetil Carl McHugh. Pokud Bradford zvládne 22. ledna odvetu, může stát prvním finalistou Ligového poháru ze třetí a nižší soutěže od roku 1971, kdy si o trofej zahrála tehdy třetiligová Aston Villa.