Hlavní obsah

Bývalý kapitán Manchesteru City Fernandinho se vrátil do Athletica Paranaense

28. 6. 2022 8:24

Bývalý kapitán Manchesteru City Fernandinho se po vypršení kontraktu v anglickém fotbalovém velkoklubu vrátil domů do Brazílie. Sedmatřicetiletý záložník podepsal dvouletou smlouvu s klubem Athletico Paranaense, v němž před dvaceti lety zahájil profesionální kariéru.

Foto: Jason Cairnduff, Reuters

Fernandinho z Manchesteru City po vítězství v Premier League. Foto: Jason Cairnduff, Reuters

Článek

"Měl jsem hodně nabídek u různých klubů, Brazílie i ciziny. Ale nejrozumnější bylo vrátit se domů a udělat maximum pro Athletico. Splním si tím sen a ukončím kariéru jako hráč pouhých tří klubů: dvou v Evropě a jednoho v Brazílii," uvedl na tiskové konferenci Fernandinho.

Za tým z města Curitiba hrál Fernandinho v letech 2002-05. Poté odešel do Šachtaru Doněck, kde se během osmi let vypracoval mezi opory týmu. V roce 2013 se přesunul do Manchesteru City, s nímž za devět let získal mimo jiné pět mistrovských titulů, včetně letošního rozlučkového. Kapitánem City se stal po odchodu Davida Silvy v roce 2020.

V dresu brazilské reprezentace odehrál Fernandinho 53 zápasů. V roce 2019 vyhrál Copu Américu a startoval na dvou mistrovstvích světa, které pro něj ale skončily zklamáním. Na domácím šampionátu 2014 byl jedním z nejkritizovanějších hráčů po semifinálovém debaklu 1:7 s Německem a o čtyři roky později si při čtvrtfinálové porážce 1:2 s Belgií vstřelil vlastní gól.

Reklama

Sdílejte článek