Chelsea, Liverpool ani Manchester ve vánočním kole nezaváhaly

26. 12. 2008 16:20

Fotbalisté Liverpoolu, Chelsea i Manchesteru United uspěli v pátečním 19. kole anglické Premier League. Všichni tři aspiranti na titul zvítězili v soutěži poprvé po třech týdnech. V čele tabulky zůstal Liverpool o bod před Chelsea, v jejímž dresu vychytal český gólman Petr Čech bez větší námahy druhé čisté konto za sebou.

Chelsea dostal do vedení proti West Bromwichi hned v třetí minutě Drogba a stálý tlak zužitkoval ještě před přestávkou chytrou střelou přes padajícího brankáře Lampard. Na poslední dvacetiminutovku se v útoku West Bromwiche objevil také Roman Bednář, ale pevná obrana Chelsea mu gólovou šanci nepovolila.

Manchester United se na hřišti nováčka ze Stoke dlouho trápil. Úřadující šampioni působili po úspěšné misi v Japonsku, kde triumfovali na mistrovství světa klubů, poněkud unaveně. Pomohla jim až druhá žlutá karta pro domácího obránce Wilkinsona v 72. minutě. Početní převahu zužitkovali svěřenci Alexe Fergusona o deset minut později, kdy po akci Garyho Nevilla a střele Berbatova dorazil míč do branky Tévez.

Liverpool rozhodl v úvodu druhé části

To Liverpool od začátku hráče Boltonu tlačil a v 26. minutě se díky Rierovi dostal do vedení. Dvě pohledné akce s gólovým zakončením předvedl v úvodu druhého poločasu, kdy se prosadil kanonýr Robbie Keane. Ještě většímu debaklu Boltonu zabránil skvělými zákroky gólman Jääskeläinen. Liverpool zůstal v tomto kalendářním roce na domácí půdě neporažen.

Fotbalisté West Hamu dokázali odčinit poslední domácí prohru s Aston Villou, když čtyřmi góly zničili Portsmouth. Rozhodující chvíle přišly v závěru prvního poločasu, kdy za stavu 1:1 neproměnil domácí Defoe penaltu. Po změně stran přišel trest v podobě tří gólů West Hamu.

Divokou přestřelku viděli také diváci na stadiónu Manchesteru City, kde jihoamerická dvojice Caicedo, Robinho zničila čtyřmi góly v prvním poločase odpor Hullu. Domácí zvítězili 5:1.

S chutí si zastříleli fotbalisté West Hamu na půdě Portsmouthu. Domácí sice vedli od 8. minuty po trefě Belhadje, hosté ale ve 20. minutě srovnali zásluhou Collinsona a ve druhé půli nasázeli soupeři během 16 minut tři branky. Dvěma přesnými zásahy se blýskl Craig Bellamy.

Anglie - 19. kolo
Stoke - Manchester United 0:1 (83. Tévez), Chelsea - West Bromwich 2:0 (3. Drogba, 45.+2 Lampard), Portsmouth - West Ham United 1:4 (8. Belhadž - 70. a 83. Bellamy, 20. Collison, 67. C. Cole), Tottenham - Fulham 0:0, Liverpool - Bolton 3:0 (53. a 58. Keane, 26. Riera), Manchester City - Hull 5:1 (15. a 27. Caicedo, 28. a 36. Robinho, 82. Ireland - 80. Fagan), Middlesbrough - Everton 0:1 (51. Cahill), Sunderland - Blackburn 0:0, Wigan - Newcastle 2:1 (29. Taylor, 73. Zaki z pen. - 88. Guthrie z pen.).

Souhrn z výsledků:
Dnes 13. kolo Brighton Brighton & Hove Albion - Leeds United FC Leeds Brighton - Leeds 0 : 0
Dnes 13. kolo Norwich Norwich City F.C. - Wolverhampton Wanderers Wolves Norwich - Wolves 0 : 0
Dnes 13. kolo Liverpool Liverpool F.C. - Southampton F.C. Southampton Liverpool - Southampton 4 : 0
20211127T16 : 00:00+0000
Liverpool vs. Southampton
Liverpool
Southampton
Dnes 13. kolo Crystal Palace Crystal Palace C.F. - Aston Villa F.C. Aston Villa Crystal Palace - Aston Villa 1 : 2
Dnes 13. kolo Arsenal Arsenal F.C. - Newcastle United F.C. Newcastle Arsenal - Newcastle 2 : 0
21.11.2021 12. kolo Tottenham Tottenham Hotspur F.C. - Leeds United FC Leeds Tottenham - Leeds 2 : 1
21.11.2021 12. kolo Manchester City Manchester City F.C. - Everton F.C. Everton Manchester City - Everton 3 : 0
20211121T15 : 00:00+0000
Manchester City vs. Everton
Manchester City
Everton
20.11.2021 12. kolo Liverpool Liverpool F.C. - Arsenal F.C. Arsenal Liverpool - Arsenal 4 : 0
20.11.2021 12. kolo Wolves Wolverhampton Wanderers - West Ham United F.C. West Ham Wolves - West Ham 1 : 0
20211120T16 : 00:00+0000
Wolves vs. West Ham
Wolves
West Ham
20.11.2021 12. kolo Watford FC Watford - Manchester United F.C. Manchester Utd. Watford - Manchester Utd. 4 : 1

Souhrn z kalendáře:
zítra 15 : 00 13. kolo Brentford Brentford FC - Everton F.C. Everton Brentford - Everton Vsadit
zítra 15 : 00 13. kolo Burnley Burnley FC - Tottenham Hotspur F.C. Tottenham Burnley - Tottenham Vsadit
zítra 15 : 00 13. kolo Leicester Leicester City - FC Watford Watford Leicester - Watford Vsadit
zítra 15 : 00 13. kolo Manchester City Manchester City F.C. - West Ham United F.C. West Ham Manchester City - West Ham Vsadit
zítra 17 : 30 13. kolo Chelsea Chelsea F.C. - Manchester United F.C. Manchester Utd. Chelsea - Manchester Utd. Vsadit
30.11. 20 : 30 14. kolo Newcastle Newcastle United F.C. - Norwich City F.C. Norwich Newcastle - Norwich Vsadit
30.11. 21 : 15 14. kolo Leeds Leeds United FC - Crystal Palace C.F. Crystal Palace Leeds - Crystal Palace Vsadit
1.12. 20 : 30 14. kolo Watford FC Watford - Chelsea F.C. Chelsea Watford - Chelsea Vsadit
1.12. 20 : 30 14. kolo West Ham West Ham United F.C. - Brighton & Hove Albion Brighton West Ham - Brighton Vsadit
1.12. 20 : 30 14. kolo Wolves Wolverhampton Wanderers - Burnley FC Burnley Wolves - Burnley Vsadit