West Ham - Crystal Palace 1:1Coufal pátou asistencí přispěl k remíze West Hamu s Crystal Palace

Fotbalisté West Hamu v anglické lize remizovali s Crystal Palace 1:1. Vladimír Coufal si připsal pátou asistenci v sezoně, Tomáš Souček byl poprvé kapitánem londýnského klubu. Oba čeští reprezentanti odehráli celé utkání. Manchester City hrál doma s Tottenhamem 3:3, remizoval ve třetím utkání po sobě a propadl se na třetí místo s tříbodovou ztrátou na první Arsenal. Hosté počtvrté v řadě nevyhráli.

Vladimír Coufal slaví s Kudusem branku, na kterou mu nahrál

Liverpool i díky dvěma gólům Trenta Alexandera-Arnolda doma porazil Fulham 4:3 a posunul se na druhou příčku. Chelsea strávila druhý poločas proti Brightonu v oslabení, přesto doma zvítězila 3:2.

Svým třetím gólem v sezoně poslal West Ham ve 13. minutě do vedení Kudus. Krátce po přestávce přidal i druhou branku, ta však vinou Součkova ofsajdu neplatila. Místo toho přišlo vyrovnání, které zařídil v 53. minutě Édouard. West Ham nezvítězil po čtyřech soutěžních zápasech a v tabulce je devátý.

Útočník Tottenhamu Son Hung-min v úvodních deseti minutách na Etihad Stadium rozvlnil síť hned dvakrát. Nejprve v šesté minutě poslal hosty do vedení, o tři minuty později si po standardní situaci smolně srazil Álvarezův centrovaný míč do vlastní branky. Po půl hodině hry domácí zásluhou Fodena otočili skóre.

V 69. minutě Tottenham opět srovnal krok, umístěnou střelou zpoza vápna se prosadil Lo Celso. Devět minut před koncem poslal „Citizens“ do vedení střídající Grealish, avšak v 90. minutě znovu vyrovnal Kulusevski. Svěřenci Pepa Guardioly se v závěru zlobili na rozhodčího Hoopera, jenž nenechal Grealishe ve výhodě postupovat na branku „Spurs“ a místo toho odpískal faul na Haalanda.

Liverpool poslal ve 20. minutě do vedení parádním přímým kopem do šibenice Alexander-Arnold. Náskok „Reds“ dlouho nevydržel, o čtyři minuty později srovnal jejich odchovanec Wilson. Ve 38. minutě přidal další krásný gól Mac Allister, který ze střední dálky napálil míč do stejných míst jako Alexander-Arnold. Svěřenci Jürgena Kloppa přesto nešli do šaten jako vedoucí tým. Ve třetí minutě nastavení podruhé smazal jejich náskok Tete.

Fulham se v 80. minutě dostal dokonce do vedení, na 3:2 upravil De Cordova-Reid. Domácí se pak vzepjali k závěrečnému tlaku, z něhož vytěžili v 87. minutě vyrovnávající branku Enda a v 89. minutě svým druhým gólem rozhodl Alexander-Arnold.

Chelsea zažila na domácí půdě turbulentní první dějství. Brankami Fernándeze, který se trefil v Premier League poprvé, a Colwilla se dostala do dvoubrankového vedení. Těsně před pauzou ale snížil Buonanotte a hned nato viděl druhou žlutou kartu domácí Gallagher. „Blues“ se dvojitým direktem před odchodem do kabin nenechali vyvést z míry. Ve druhém poločase přidal druhou branku v utkání Fernández, když se v 65. minutě trefil z penalty. V nastavení už pouze korigoval výsledek Joao Pedro.

Bournemouth doma překvapil favorizovanou Aston Villu a vybojoval remízu 2:2.

Anglická fotbalová liga – 14. kolo:
Bournemouth – Aston Villa 2:2 (10. Semenyo, 52. Solanke – 20. Bailey, 90. Watkins)
Chelsea – Brighton 3:2 (17. a 65. z pen. Fernández, 21. Colwill – 44. Buonanotte, 90.+3 Joao Pedro)
Liverpool – Fulham 4:3 (20. a 89. Alexander-Arnold, 39. Mac Allister, 87. Endo – 24. Wilson, 45.+3 Tete, 80. De Cordova-Reid)
West Ham - Crystal Palace 1:1 (13. Kudus - 53. Édouard)
Manchester City - Tottenham 3:3 (9. vlastní Son Hung-min, 31. Foden, 81. Grealish - 6. Son Hung-min, 69. Lo Celso, 90. Kulusevski)