West Bromwich - Arsenal 1:2Famózní Rosický! Nejprve zabránil gólu, pak dvěma góly rozhodl o výhře Arsenalu

Birmingham

Tomáš Rosický se stal ústřední postavou sobotního zápasu 32. kola Premier League mezi týmy West Bromwich Albion a Arsenalem Londýn. Český fotbalový záložník ve službách Kanonýrů dostal na trávníku příležitost od první minuty a za důvěru se odvděčil parádním výkonem. Za nerozhodného stavu nejprve odhlavičkoval na brankové čáře míč mířící do sítě Gunners, poté dvěma góly zařídil vítězství hostů 2:1. Dvaatřicetiletý středopolař skóroval v anglické lize poprvé od loňského února.

Tomáš Rosický slaví svůj druhý gól proti týmu West Bromwich Albion.

Špílmarch národního týmu mohl rozvlnit síť už v 8. minutě, odražený balón ale poslal vedle pravé tyče. O chvíli později mohlo udeřit na druhé straně, domácí po hlavičkovém pokusu už pomalu zvedali ruce nad hlavu, jenže londýnský tým zachránil Rosický, jenž ho z brankové čáry odhlavičkoval do bezpečí.

Českého reprezentačního kapitána jakoby tato situace nakopla. Ve 20. minutě totiž Gervinho vyškolil v pokutovém území McAuleyho a jeho následný centr na přední tyč umístil Rosický hlavou do sítě.

Baggies mohli rychle odpovědět. Rosický fauloval kousek před šestnáctkou Jonese a z následného přímého volného kopu prověřil brankáře Fabianského jedovatou střelou Brunt. Těsně před přestávkou měl druhý zásah Gunners na kopačce Ramsey, v čisté šanci ale o chloupek minul levou tyč.

Rosický zvýšil náskok

Arsenal se přesto druhého gólu dočkal a postaral se o něj znovu Rosický. V 50. minutě si bleskově zpracoval míč na hranici vápna. Jeho pohotový volej vyrazil Foster jen před sebe a dobíhající český záložník se z dorážky nemýlil.

Londýnský celek kráčel za tříbodovým ziskem, v 70. minutě ale přišla pro hosty komplikace. V 70. minutě fauloval Mertesacker ve vyložené brankové příležitosti Longa. Rozhodčí Webb byl nekompromisní a německého stopera vyloučil, a protože k zákroku došlo už v pokutovém území, nařídil penaltu, kterou s trochou štěstí proměnil Morrison.

Kontaktní trefa hráče West Bromwiche povzbudila. V 84. minutě mohl zařídit remízu Lukaku, trestuhodně však minul. V závěru pak neuspěl ani Long, jenž zblízka přestřelil břevno.

Wenger: Rosický byl fantastický

Rosický strávil na hřišti 82 minut, poté byl vystřídán Gibbsem. Po zápase sklidil od kouče Wengera jen slova chvály.

"Tomáš byl fantastický. Je to pro nás důležitý hráč. Bohužel byl dlouho zraněný. Každý rok nás ale především v závěru sezóny popostrčí. To je velmi důležité," uvedl pro oficiální internetové stránky lodivod Arsenalu Arséne Wenger. "Je to hráč, kterého nechci ztratit. Doufám, že v Arsenalu zůstane a dokončí tady kariéru," řekl Wenger pro deník The Sun.

Nejsem velký střelec, takže se cítím skvěle, když dám v zápase dva góly a pomohu týmu k vítězství," pochvaloval si v rozhovoru pro televizní stanici Sky Sports Rosický, který posléze vzpomínal, kdy naposledy vstřelil v jednom utkání dvě branky. "Myslím, že to bylo v roce 2007 nebo 2006. Je to už hodně dávno," doplnil.

Gunners si připsali už šestou výhru z posledních sedmi ligových utkání a v tabulce se posunuli na čtvrtou příčku. Na třetí Tottenham ztrácí aktuálně jeden bod.

Southampton veze tři body z Readingu

Důležité tři body vybojoval v sobotu Southampton, který na půdě posledního Readingu zvítězil 2:0 a výrazně posílil naději na záchranu.

Do vedení poslal hosty ve 34. minutě Rodriguez a v 72. minutě zpečetil výsledek Lallana. Reading zaznamenal sedmou porážku v řadě a je nadále poslední. Saints jsou v tabulce jedenáctí, přičemž na osmnáctý Wigan, který figuruje na první sestupové pozici, mají aktuálně náskok sedmi bodů.