Everton - Manchester City 1:3Fotbalisté Manchesteru City po obratu ve druhé půli vyhráli na hřišti Evertonu

Fotbalisté Manchesteru City po obratu ve druhém poločase vyhráli v 19. kole anglické ligy na hřišti Evertonu 3:1. Chelsea porazila doma Crystal Palace 2:1, v závěru rozhodl londýnské derby střídající Noni Madueke z penalty. Wolverhampton i díky dvěma gólům korejského útočníka Hwanga Hi-čchana zvítězil na hřišti Brentfordu 4:1.

Fotbalisté Manchesteru City se radují z branky v zápase s Evertonem.

„Citizens“ nastoupili k utkání s Evertonem pět dní po triumfu na klubovém mistrovství světa v Saúdské Arábii, čímž jako první anglický klub v historii vybojovali pět trofejí v jednom kalendářním roce. Svěřenci kouče Guardioly se opět museli obejít bez zraněného norského kanonýra Haalanda.

Liverpoolské mužstvo otevřelo skóre v 29. minutě zásluhou Harrisona. Hosté v rozmezí 53. až 64. minuty otočili výsledek, nejprve se prosadil Foden a po něm z penalty loňský mistr světa s Argentinou Álvarez. Tři body pro obhájce titulu pojistil Silva.

Manchester vyhrál v Premier League teprve druhý z posledních sedmi duelů a posunul se na čtvrtou příčku. Na vedoucí Liverpool ztrácí pět bodů, odehrál ale o utkání méně. Everton, jemuž bylo odečteno 10 bodů za porušení finančních pravidel, po sérii čtyř výher prohrál druhé kolo po sobě a pouze bod ho dělí od prvního sestupového místa, které náleží Lutonu. Nováček soutěže má navíc zápas k dobru.

Argentinský trenér Chelsea Pochettino podle analytické společnosti Opta postavil nejmladší zahajovací jedenáctku „Blues“ v historii Premier League (průměr 23 let, 21 dní). Celkově šlo o osmou nejmladší sestavu v dějinách soutěže.

Domácí poslal do vedení po necelé čtvrthodině hry Ukrajinec Mudryk, v nastavení úvodního dějství vyrovnal Olise. V závěru normální hrací doby sudí Salisbury po zásahu videorozhodčího a zhlédnutí opakovaných záběrů po Ezeho faulu na Maduekeho nařídil pokutový kop pro Chelsea. Zodpovědnost vzal na sebe sám faulovaný hráč, který premiérovou brankou v ligové sezoně zařídil svému týmu plný bodový zisk.

Chelsea zvítězila ve druhém z posledních tří ligových zápasů a posunula se na 10. místo. Crystal Palace nevyhrál osm kol po sobě a patří mu 15. pozice.

V utkání Brentford–Wolverhampton padly úvodní tři branky v rozmezí 13. až 16. minuty. Hosté si po trefách Leminy a Hwanga Hi-čchana vypracovali dvougólový náskok, za londýnský celek snížil Wissa.

Po necelé půlhodině hry opět zaúřadoval korejský útočník a konečný výsledek stanovil v 79. minutě střídající Bellegarde, jenž v nastavení první půle nahradil právě zraněného Hwanga Hi-čchana. „Vlci“ vyhráli druhé kolo po sobě a jsou jedenáctí, Brentford prohrál počtvrté v řadě a je čtrnáctý.

Anglická fotbalová liga - 19. kolo:
Brentford - Wolverhampton 1:4 (16. Wissa - 14. a 28. Hwang Hi-čchan, 13. Lemina, 80. Bellegarde)
Chelsea - Crystal Palace 2:1 (13. Mudryk, 89. Madueke z pen. - 45.+1 Olise)
Everton - Manchester City 1:3 (29. Harrison - 53. Foden, 64. Álvarez z pen., 86. Silva)