Liverpool - West Ham 3:1Coufalova asistence neodvrátila porážku West Hamu v Liverpoolu

Fotbalisté Liverpoolu v 6. kole anglické ligy zdolali na svém hřišti 3:1 West Ham a posunuli se na druhé místo. „Kladivářům“ nepomohla ani gólová asistence Vladimíra Coufala, jenž stejně jako jeho spoluhráč Tomáš Souček nastoupil v základní sestavě. Arsenal remizoval doma v derby 2:2 s Tottenhamem. Na třetí místo před oba severolondýnské celky se posunul Brighton po výhře 3:1 nad Bournemouthem. Newcastle deklasoval 8:0 Sheffield United, který utrpěl nejtěžší ligovou porážku v klubové historii.

Liverpoolský Luis Diaz (vlevo) a Vladimír Coufal z West Hamu.

Liverpool poslal do vedení po čtvrthodině z pokutového kopu Salah. Egyptský kanonýr má na kontě tři góly a čtyři asistence a jako teprve pátý hráč Premier League „bodoval“ ve všech úvodních šesti kolech ročníku. Ve 42. minutě srovnal hlavou Bowen po přesném Coufalově centru z pravé strany. Reprezentační obránce navázal na asistenci z minulého kola proti Manchesteru City (1:3).

„Reds“ rozhodli o šesté soutěžní výhře v řadě v závěrečné půlhodině. Nejprve jim vrátil vedení z voleje Núňez a pojistku přidal v závěru střídající Jota. U třetí branky domácích už nebyl na hřišti Souček, jehož vystřídal v 74. minutě Fornals. West Ham prohrál podruhé v ligovém ročníku a je sedmý.

Stejně jako Liverpool, který ztrácí na vedoucí Manchester City dva body, zůstávají bez porážky i Arsenal s Tottenhamem. Smolařem vzájemného zápasu byl stoper hostů Romero, který si v 26. minutě srazil do vlastní sítě Sakův pokus zpoza vápna a krátce po změně stran zahrál rukou v pokutovém území. Penaltu proměnil střelou doprostřed brány Saka.

„Kohouti“ ale dokázali v obou případech brzy zareagovat. Maddison dvakrát připravil střeleckou pozici pro Son Hung-mina a Tottenham si po třech zápasech odvezl ze stadionu Emirates alespoň bod. Korejský útočník je s pěti brankami na druhém místě tabulky střelců o tři za Haalandem z Manchesteru City.

Brighton prohrával po chybě v rozehrávce gólmana Verbruggena, po níž využil odkrytou bránu Solanke. V závěru druhé půle domácí srovnali po Kerkezově vlastním gólu a ve druhé půli dokonal obrat dvěma trefami střídající Mitoma. Brighton porazil dnešního soupeře potřetí za sebou a zvítězil popáté v ročníku. Sedmnáctý Bournemouth na premiérový tříbodový zisk čeká.

Newcastle se v Sheffieldu postaral o rekordní zápis, když poprvé v historii skórovalo v utkání Premier League za jeden tým osm různých hráčů. Tři asistence si připsal kapitán Trippier. Sheffield se vinou nejhoršího skóre propadl s jedním bodem na poslední místo za další nováčky Burnley a Luton. „Straky“ jsou osmé.

Podruhé za sebou doma neuspěla Chelsea, tentokrát 0:1 s Aston Villou. V 58. minutě ji nejprve oslabil po červené kartě Gusto a o čtvrt hodiny později vstřelil jediný gól utkání Watkins. „Blues“ vyhráli jediný ligový zápas v sezoně a jsou až čtrnáctí, Aston Villa je šestá.

Anglická fotbalová liga - 6. kolo:
Arsenal - Tottenham 2:2 (26. vlastní Romero, 54. Saka z pen. - 42. a 55. Son Hung-min)
Brighton - Bournemouth 3:1 (46. a 77. Mitoma, 45.+2 vlastní Kerkez - 25. Solanke)
Chelsea - Aston Villa 0:1 (73. Watkins)
Liverpool - West Ham 3:1 (16. Salah z pen., 60. Núňez, 85. Jota - 42. Bowen)
Sheffield United - Newcastle 0:8 (21. Longstaff, 31. Burn, 35. Botman, 56. Wilson, 62. Gordon, 68. Almirón, 73. Guimaraes, 87. Isak).