Tottenham - Aston Villa 0:2Fotbalisté Tottenhamu začali rok 2023 domácí porážkou

Fotbalisté Chelsea remizovali v 18. kole anglické ligy na hřišti nováčka Nottinghamu Forest 1:1. "Blues" nevyhráli šesté z posledních sedmi ligových kol a jsou osmí. Tottenham podlehl doma Aston Ville 0:2 a nezvítězil ve třech z minulých čtyř ligových duelů.

Chelsea se ujala vedení v 16. minutě zásluhou Sterlinga, jenže po více než hodině hry srovnal Aurier. Nottinghamu patří první sestupová příčka, West Ham s českými reprezentanty Vladimírem Coufalem a Tomášem Součkem je však před ním pouze díky lepšímu skóre.

Aston Villa rozhodla o vítězství po změně stran. V 50. minutě otevřel skóre Buendía a v 73. minutě stanovil konečný výsledek Douglas Luiz. Svěřenci trenéra Conteho inkasovali minimálně dva góly v každém z posledních sedmi ligových zápasů. Je to jejich nejhorší série od listopadu 1988, kdy se jim to stalo dokonce osmkrát v řadě.

Tottenham zůstal pátý. Naopak celek z Birminghamu zvítězil potřetí z posledních čtyř kol a upevnil si 12. místo.