Konec dohadů. Wenger bude v Arsenalu působit další tři roky

Londýn

Trenér fotbalistů Arsenalu Arséne Wenger dovedl po devíti letech Kanonýry k cenné trofeji, když Lonýňané vybojovali FA Cup a vedení klubu se rozhodlo se čtyřiašedesátiletým Francouzem prodloužit smlouvu. Informaci přinesl nejdříve server BBC, později ji potvrdil klub na svých oficiálních stránkách.

Arséne Wenger (vpravo) po devíti letech letos znovu zvedl trofej - se svým Arsenalem vyhrál Anglický pohár.

Wenger přišel do Arsenalu, za který hraje také Tomáš Rosický, v roce 1996 z japonské Nagoji. V květnu jeho svěřenci porazili ve finále Anglického poháru Hull a ukončili devítileté čekání na trofej. Francouzský kouč vyhrál s Kanonýry třikrát Premier League a pětkrát FA Cup.

Arsenal pod Wengerem v 17 sezónách za sebou skončil na místech, která zaručují postup do Ligy mistrů nebo jejího předkola. V uplynulém ročníku anglické ligy londýnský tým obsadil čtvrtou příčku tabulky.