Manchester City - Brighton 3:0Obhájci titulu udrželi těsné vedení v Premier League

Fotbalisté Manchesteru City v anglické lize porazili 3:0 Brighton a stále vedou tabulku s náskokem jednoho bodu před Liverpoolem. V londýnském derby uspěl Arsenal, který si poradil 4:2 s Chelsea.

Bernardo Silva z Manchesteru City se raduje poté, co vstřelil třetí gól týmu v ligovém utkání s Brightonem.

City mělo od začátku převahu, ale prosadilo se až po přestávce. Skóre zápasu otevřel v 54. minutě Rijád Mahriz, chvíli na to se trefil Phil Foden a v závěru přidal třetí branku obhájců titulu Bernardo Silva.

Na výhře Arsenalu se dvěma góly podílel Eddie Nketiah. Nejprve ve 13. minutě poslal hosty do vedení, poté po divokém prvním poločase, který skončil 2:2, přidal třetí gól Kanonýrů. Výhru v nastavení z penalty zpečetil Bukayo Saka.

V souboji o míč Eddie Nketiah (vlevo) z Arsenalu a Thiago Silva z Chelsea.

Arsenal si připsal první vítězství po sérii tří porážek a v tabulce mu patří pátá příčka. Londýnský celek se však bodově dotáhl na Tottenham na čtvrtém místě, které zaručuje start v Lize mistrů.

Anglická fotbalová liga:
18. kolo:
Everton - Leicester 1:1 (90.+3 Richarlison - 5. Barnes).
25. kolo:
Chelsea - Arsenal 2:4 (17. Werner, 32. Azpilicueta - 13. a 57. Nketiah, 27. Smith Rowe, 90.+2 Saka z pen.).