Chelsea - West Ham 5:0Souček s Coufalem schytali výprask. Chelsea vyškolila West Ham

Chelsea v 36. kole anglické fotbalové ligy doma porazila West Ham vysoko 5:0. Debakl a třetí porážku z posledních čtyř zápasů neodvrátili ani čeští reprezentanti Tomáš Souček a Vladimír Coufal, kteří odehráli celé utkání. Třetí Liverpool udržel teoretické naděje na zisk titulu po výhře 4:2 nad pátým Tottenhamem, kterému se naopak po čtvrté prohře za sebou dál vzdaluje účast v Lize mistrů navzdory porážce čtvrté Aston Villy 0:1 na hřišti Brightonu.

Fotbalisté Chelsea se radují z branky.

Kanonádu Chelsea zahájil 21. ligovým gólem Palmer a znovu se osamostatnil na druhém místě v tabulce střelců za Haalandem z Manchesteru City, který má na kontě o čtyři branky více. V prvním poločase se trefili i Gallagher a Madueke, po změně stran dvakrát skóroval Jackson. Druhý gól deset minut před koncem dal senegalský útočník po Součkově ztrátě míče na polovině Chelsea. Trenér West Hamu David Moyes nezvítězil na Stamford Bridge ani na 19. pokus.

Chelsea vyhrála deváté z posledních jedenácti domácích utkání a posunula se na sedmé místo s dvoubodovou ztrátou na poslední pohárovou příčku. Před „Blues“ se může vrátit Manchester United, pokud v pondělí porazí Crystal Palace. West Ham z posledních čtyř kol získal jen bod a za Chelsea teď zaostává o pět.

Liverpool „nakopl“ po čtvrthodině hry 18. gólem v sezoně Salah a těsně před poločasem zvýšil Robertson. Po přestávce se trefili i Gakpo a výstavní ranou do šibenice Elliott. Přihrál mu Salah a egyptský křídelník se stal prvním hráčem v  historii Premier League, jemuž se podařilo ve třech po sobě jdoucích ročnících pokořit hranici deseti gólů a deseti asistencí. Teprve potom se mezi střelce zapsali i hosté, v rozmezí pěti minut skórovali Richarlison a po 17. v sezoně Korejec Son Hung-min.

Liverpool si tím zajistil účast v příštím ročníku Ligy mistrů a dvě kola před koncem je s pětibodovou ztrátou na vedoucí Arsenal matematicky i ve hře o titul. Tottenham ztrácí na rovněž neúspěšnou Aston Villu stále sedm bodů s jedním zápasem k dobru.

O prohře „Villans“ s Brightonem rozhodl tři minuty před koncem Joao Pedro. Sice neproměnil penaltu, ale z dorážky už brankáře Olsena překonal. Domácí ukončili sedmizápasovou sérii bez vítězství.

Anglická fotbalová liga - 36. kolo:
Brighton - Aston Villa 1:0 (87. Joao Pedro)
Chelsea - West Ham 5:0 (48. a 80. Jackson, 15. Palmer, 30. Gallagher, 36. Madueke)
Liverpool - Tottenham 4:2 (16. Salah, 25. Robertson, 50. Gakpo, 59. Elliott - 72. Richarlison, 77. Son Hung-min)

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj hostí města Praha a Ostrava.