Hlavní obsah

Trenérské eso umlčuje bývalou manželku. Za jeho koncem v Chelsea stojí záhadné osobní důvody

11. 3. 2023 8:46

Německý fotbalový trenér Thomas Tuchel je od září loňského roku bez angažmá. Vedení fotbalové Chelsea tehdy jeho rok a devět měsíců dlouhé působení na Stamford Bridge vcelku překvapivě ukončilo. Za vyhazovem vítěze Ligy mistrů s Blues z ročníku 2020/21 měly podle oficiálních vyjádření stát špatné výsledky a názorový rozkol s novým majitelem, americkým miliardářem Toddem Boehlym. Realita ale může být pikantnější. Předmětem jednání okresního soudu v Mnichově se totiž nyní stal e-mail, který pravé důvody Tuchelova konce odhaluje a jehož autorem je koučova bývalá manželka Sissi Tuchelová.

Foto: Profimedia.cz

Německý trenér Thomas Tuchel ještě jako šéf lavičky londýnské Chelsea. (archivní foto)Foto: Profimedia.cz

Článek

Tuchel se se svou 51letou manželkou Sissi rozvedl loni po 13 letech sňatku. Jeho novou partnerkou se stala o šestnáct let mladší Natalia Maxová z Brazílie. Německý kouč se nyní domáhá toho, aby jeho bývalá manželka Sissi z příkazu Mnichovského okresního soudu nemohla šířit e-mail obsahující informace týkající se jeho konce v klubu.

Mnichovské slyšení se konalo za zavřenými dveřmi, protože se dle vyjádření předsedy soudního senátu dotýká vysoce osobní oblasti života a pravdivost prohlášení jsou navíc sporná.

Podle německého deníku Bild mají za Tuchelovým koncem v londýnském klubu stát osobní důvody. Ty neměly být v kabině Blues žádným tajemstvím a u fotbalistů podrývaly trenérovu autoritu.

Důvody pro Tuchelovo vyhození z Chelsea byly Sissi Tuchelové sděleny v září loňského roku, tehdy ještě jako jeho ženě, telefonicky od zástupců klubu.

Podle britského deníku The Independent měl být Tuchelův rozpad manželství a jeho vztah s mladší přítelkyní horkým tématem debat v kabině. Hráčům měla také vadit trenérova povaha, jeho nevyzpytatelné chování a jeho soukromý život měl být častým tématem drbů mezi hráči.

Novináři deníku Bild uvedli, že z právních důvodů nemohli zveřejnit konkrétní znění některých tvrzení ze zmiňovaného e-mailu. Ani Tuchel, který se slyšení nezúčastnil, ani jeho bývalá manželka se k výsledku soudního jednání nechtěli vyjádřit.

Tuchel je od loňského vyhazovu z Chelsea bez angažmá, spekuluje se ale o jeho návratu do Premier League. Nejčastěji se v souvislosti s jeho osobou mluví o Tottenhamu Hotspurs, kde by mohl německý trenér nahradit Itala Antonia Conteho.

Reklama

Související témata:
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •