Češi táhli West Ham, Souček dal gól, Coufal přihrával

Tomáš Souček v anglické fotbalové lize gólem přispěl k výhře West Hamu nad Sheffieldem 2:0. Tottenham zvítězil ve šlágru kola nad Liverpoolem 2:1, vlastním gólem v sedmé minutě nastavení rozhodl Joel Matip. Liverpool dohrával v devíti po vyloučeních Jonese a Joty. Obhájce titulu Manchester City poprvé ztratil body porážkou 1:2 ve Wolverhamptonu, ale stále vévodí tabulce.

Tomáš Souček se raduje ze svého gólu na 2:0.

Arsenal zvítězil v Bournemouthu 4:0 a ztrácí na lídra bod stejně jako Tottenham. Aston Villa díky hattricku Ollieho Watkinse deklasovala Brighton 6:1. Luton porazil Everton 2:1 a připsal si historicky první vítězství v Premier League.

West Ham po dvou porážkách 1:3 s Manchesterem City a Liverpoolem zaznamenal čtvrtou výhru v soutěže a je v tabulce sedmý. Vladimír Coufal ve 24. minutě asistoval u branky Bowena a připsal si gólovou přihrávku ve třetím ligovém utkání po sobě. Osm minut před pauzou využili domácí chyby v rozehrávce Sheffieldu, přihrávající Antonio si všiml dobrého náběhu Součka do vápna a český reprezentační kapitán svou slabší levou nohou skóroval. Souček se trefil i v týdnu v Ligovém poháru do sítě třetiligového Lincolnu. Kouč West Hamu David Moyes výhrou oslavil 900. ligový zápas v kariéře.

Tottenham se ujal vedení ve 36. minutě zásluhou Son Hung-mina deset minut poté, co byl Jones vyloučen za hrubý zákrok na záložníka Bissoumu. Těsně před přestávkou vyrovnal Gakpo chytrou střelou z otočky. Nizozemský záložník se však při skórování zranil a do druhého poločasu už nenastoupil. Nahradil ho Portugalec Jota, který byl v 69. minutě vyloučen po druhé žluté kartě a Liverpool dohrával v devíti. O bod přišel v sedmé minutě nastavení, kdy si do vlastní sítě srazil Porrův centr Matip. „Reds“ jsou čtvrtí.

Manchester City prohrával od 13. minuty, kdy si do vlastní sítě srazil Netovu střelu obránce Dias. V druhém poločase sice hosté vyrovnali díky přímému kopu Álvareze, ale v 66. minutě Hwang Hi-čchan zajistil domácím výhru. Vítězové treblu z minulé sezony se museli obejít bez trenéra Guardioly, který byl suspendován za tři žluté karty v sezoně a utrpěli druhou porážku během pěti dní. V týdnu vypadli z Ligového poháru po prohře 0:1 v Newcastlu.

Arsenal si z Bournemouthu odvezl pohodové vítězství 4:0 i díky dvěma proměněným penaltám. V prvním poločase se nejprve trefil hlavou z dorážky Saka a těsně před poločasem proměnil pokutový kop Ödegaard. Osm minut po přestávce zvýšil z další penalty Havertz. Německý reprezentant dal první branku v dresu Arsenalu a ukončil 15 zápasů dlouhé čekání na gól v Premier League. V nastavení zpečetil výhru „Kanonýrů“ hlavou White.

Brighton prohrával v poločase na hřišti Aston Villy po dvou brankách Watkinse a vlastní brance Estupiňana už o tři branky, což přimělo trenéra De Zerbiho k trojnásobnému střídání. Jeho pokus o oživení měl rychlý účinek, v 50. minutě snížil právě jeden ze střídajících hráčů Fati. Pro dvacetiletého španělského křídelníka to byla první branka v dresu Brightonu, kam přišel před měsícem na hostování z Barcelony.

Na více se však už hosté nezmohli. Naopak v 65. minutě završil hattrick Watkins a v samém závěru podtrhli debakl soupeře ještě Ramsey a Douglas Luiz, který se trefil v pátém domácím ligovém utkání za sebou.

Brighton nevyzrál na tým z Birminghamu už šest ligových zápasů a poprvé v historii Premier League obdržel šest branek. Svěřenci Unaie Emeryho potvrdili skvělou domácí formu, od začátku března zvítězili ve Villa Parku už podesáté za sebou.

Trápící se Manchester United podlehl 0:1 Crystalu Palace, který soupeři oplatil úterní porážku 0:3 v Ligovém poháru. Svěřenci kouče Erika ten Haga prohráli v Premier League potřetí za poslední čtyři kola.

Anglická fotbalová liga - 7. kolo:
Sobota:
Aston Villa - Brighton 6:1 (14., 21. a 65. Watkins, 26. vlastní Estupiňan, 85. Ramsey, 90.+7 Douglas Luiz - 50. Fati)
Bournemouth - Arsenal 0:4 (17. Saka, 44. Ödegaard z pen., 53. Havertz z pen., 90.+3 White)
Everton - Luton 1:2 (45. Calvert-Lewin - 25. Lockyer, 31. Morris)
Manchester United - Crystal Palace 0:1 (26. Andersen)
Newcastle - Burnley 2:0 (14. Almirón, 76. Isak)
West Ham - Sheffield United 2:0 (24. Bowen, 37. SOUČEK)
Wolverhampton - Manchester City 2:1 (13. vlastní Dias, 67. Hwang Hi-čchan - 58. Álvarez)
Tottenham - Liverpool 2:1 (36. Son Hung-min, 90.+7 vlastní Matip - 45.+4 Gakpo)