Hlavní obsah

Zájem o koupi fotbalové Chelsea má i šéf Světové atletiky Coe

19. 3. 2022 11:53

Oficiální zájem o koupi fotbalové Chelsea projevily do pátečního konce termínu tři subjekty: skupina vedená britským realitním magnátem Nickem Candym, majitelé baseballového klubu Chicago Cubs a společně s Martinem Broughtonem také šéf Světové atletiky Sebastian Coe.

Foto: Jan Kucharčík

Sebastian Coe.Foto: Jan Kucharčík

Článek

Chelsea patří od roku 2003 oligarchovi Romanu Abramovičovi, na jehož majetek v Británii ale dopadly sankce kvůli ruské invazi na Ukrajinu. Musel se tak vzdát kontroly nad klubem, pro něhož se hledá nový majitel. Na prodej od uvalení sankcí na Abramoviče dohlíží americká banka Raine Group.

Britský miliardář a fanoušek Chelsea Candy se spojil při své snaze o koupi klubu s jihokorejskými společnostmi Hana Financial Group a C&P Sports Limited. V konzorciu jsou také podle tiskového prohlášení investoři z amerického Silicon Valley. Skupina nabízí za úřadující vítěze Ligy mistrů dvě miliardy liber (59 miliard korun).

Zájem o Chelsea už dříve deklarovala také americká rodina Rickettových. Vlastníci Chicaga Cubs se spojili s Kenem Griffinem, zakladatelem investičního fondu Citadel.

Nabídku dali také bývalý šéf letecké společnosti British Airways Broughton společně s někdejším slavným atletem a pozdějším politikem a funkcionářem Coem.

Navzdory vypršení oficiální lhůty by se podle agentury Reuters mohli v příštích dnech ještě objevit další zájemci.

Chelsea kvůli sankcím nyní nesmí prodávat ani kupovat hráče, nemůže obnovovat smlouvy a má pozastavený prodej vstupenek. Zakázaný je též prodej suvenýrů a fanshop na stadionu Stamford Bridge byl uzavřen. Opatření by neměla mít vliv na samotný proces tréninku a hraní zápasů.

Za éry pětapadesátiletého Abramoviče se z londýnského klubu stal jeden z nejsilnějších týmů v Anglii i Evropě. Chelsea vyhrála pětkrát Premier League a Anglický pohár a dvakrát Ligu mistrů a Evropskou ligu. K nejslavnějším postavám Abramovičovy éry patří český brankář Petr Čech, jenž nyní působí ve vedení klubu.

Reklama

Související témata:
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

Nejnovější články