Salač byl v úvodních trénincích Moto2 na Velkou cenu San Marina osmý

Český motocyklista Filip Salač zajel v úvodních dvou trénincích Moto2 na Velkou cenu San Marina osmý čas. Za nejrychlejším Pedrem Acostou ze Španělska na okruhu v Misanu zaostal o téměř devět desetin.

Jediný český účastník motocyklového mistrovství světa Filip Salač na ilustračním snímku.

Jednadvacetiletý Salač zaznamenal nejlepší výkon stejně jako většina jezdců ve druhém tréninku, kdy zajel čas 1:36,802 a byl sedmý. V úvodním tréninku, který rovněž ovládl lídr šampionátu Acosta, obsadil člen stáje Gresini čtrnáctou příčku.

V sobotu je na programu třetí trénink a kvalifikace. Do nedělního závodu vstoupí Salač jako osmý jezdec průběžného pořadí. Jeho nejlepším umístěním v sezoně je druhá pozice z Le Mans, v první desítce dojel sedmkrát.