ČR - Portugalsko 0:3Devatenáctka přišla o šanci na postup na ME

Fotbalová reprezentace do 19 let prohrála v elitní fázi kvalifikace 0:3 s domácím Portugalskem a na evropském šampionátu si nezahraje. Portugalci si zajistili jediné postupové místo ze čtyřčlenné skupiny už kolo před koncem. Svěřenci Radka Bejbla zakončí kvalifikační turnaj v úterý proti Švédsku.

Domácí začali duel v Barcelosu brzkou brankou, už v páté minutě se trefil Gabriel Bras. Další dva góly přidal ve 49. a 81. minutě Hugo Felix. Čeští mladíci se na rozdíl od duelu s Chorvatskem (3:1) neprosadili.

Portugalci mají náskok tří bodů a lepší vzájemný zápas s českým týmem, který je v tabulce druhý. Chorvatsko dnes remizovalo 1:1 se Švédskem, oba týmy mají po bodu a postoupit rovněž nemohou. České reprezentaci stačí k udržení druhého místa v posledním zápase bodovat.

Závěrečný turnaj se uskuteční v červenci na Maltě.