Česko - Slovensko 2:0Derby pro Lvíčata. Jednadvacítka v přípravě porazila Slováky

Čeští fotbalisté do 21 let vyhráli v přípravném utkání doma nad Slovenskem 2:0. „Lvíčata“ rozhodla zápas v Uherském Hradišti po změně stran, kdy se trefili střídající nováčci David Tkáč a Christophe Kabongo. Svěřenci trenéra Jana Suchopárka zvládli úvodní duel nového cyklu a vítězně se naladili na úterní vstup do kvalifikace mistrovství Evropy v Reykjavíku proti Islandu.

Radost české jednadvacítky v přípravném utkání proti Slovensku.

V první půli se hrál poměrně vyrovnaný zápas. V úvodu minul Jurásek, na druhé straně po půlhodině zahrozil Čerepkai, jehož hlavičku zlikvidoval brankář Horníček, jeden z nováčků v jednadvacítce. Pak znovu neuspěl agilní slávista Jurásek.

Trenér Suchopárek po poločase provedl hned osm střídání najednou a jeho svěřenci po změně stran výrazně přidali. Ve 47. minutě otevřeli skóre, když na zadní tyči doklepl tečovaný centr zblízka do sítě Tkáč a mohl se radovat z premiérového gólu za jednadvacítku.

V Uherském Hradišti panovala skvělá atmosféra.

V 64. minutě přidal favorit pojistku. Kabongo sice při kličce ve vápně mírně podklouzl, ale situaci ustál a prostřelil brankáře. I záložník s částečně konžskými kořeny, který aktuálně působí ve slovenské Podbrezové, se při premiéře dočkal prvního gólu za „Lvíčata“. V 84. minutě ještě Fila napálil břevno.

Česká jednadvacítka porazila stejně staré Slováky potřetí za sebou. Soupeř na rozdíl od Suchopárkových svěřenců nemusí hrát aktuální evropskou kvalifikaci, neboť je pořadatelem závěrečného turnaje v roce 2025.