ZNÁMKOVÁNÍ: Pět dvojek včetně Součka. Útočníci se ale moc neukázali

První půle matná, druhá daleko lepší. Čeští fotbalisté vybojovali v Polsku cenný kvalifikační bod za remízu 1:1, kterou krátce po změně stran vystřelil Tomáš Souček. Kapitán si v redakčním hodnocení na školní stupnici vysloužil známku 2, stejně jako další čtyři jeho parťáci. Naopak se našly dvě čtyřky pro neviditelné útočníky.

Kapitán Tomáš Souček dohrával duel v Polsku s obvázanou hlavou.

Ondřej Lingr a Alex Král nebyli hodnoceni kvůli malému počtu odehraných minut.

Jindřich Staněk
Občas vázla komunikace se stopery. Rozehrával hodně na jistotu, nikterak konstruktivně, většinou dlouhými nákopy. Jinak celkem jistý výkon.
3
David Zima
Směrem dopředu nejprve nejméně viditelný ze stoperské trojice, vzadu si ale své povinnosti v drtivé většině plnil stabilně, postupem času mu rostlo sebevědomí. V 61. minutě měl na noze gól.
2
Jakub Brabec
Dirigent a lídr stoperské trojice žádnou velkou chybu neudělal. Jen jeho dlouhé nákopy ne vždy přesně našly adresáta. Lewandowského k ničemu nepustil.
2
Tomáš Holeš
Na startu utkání ubránil první snahu Lewandowského, kterému však ve druhé půli nabídl svou chybou velkou šanci. Celkem dobře vystupoval, nešťastným skluzem přispěl k prvnímu gólu Polska.
3
Vladimír Coufal
Prvních 45 minut se mu nepovedlo. Propadl před gólem Polska. Po přestávce od něj přibylo kvalitních centrů. Po jednom z nich vyrovnal Souček, po jiném byl v šanci Zima.
3
Michal Sadílek
Ve 23. minutě zahrál přímý volný kop z dobré pozice vysoko nad bránu, také v 69. minutě neseřídil dobře mířidla.
3
Tomáš Souček
Ve středu pole dostal uleveno v podobě zařazení třetího záložníka. Po změně stran byl na správném místě a vyrovnal, dohrával s obvázanou hlavou po zásahu kopačkou do čela.
2
Lukáš Provod
Byl u počátečního závaru českého týmu, obstál při obranné činnosti. Možná se od něj čekalo směrem dopředu více kreativity, vedl si však dobře. V 75. minutě ho nahradil Lingr.
2
David Douděra
Dostal se na začátku do velké příležitosti, jenže bránu Polska minul. Patřil mezi nejaktivnější české hráče i střelce.
2
Mojmír Chytil
Byl téměř neviditelný, nedařilo se mu ve vzdušných soubojích se stopery Polska. Vybojoval roh, ale právem šel o poločase dolů.
4
Jan Kuchta
V úvodu velmi aktivní, připravil šanci pro Douděru. S výškovou převahou obránců soupeře to měl složité, postupem první půle se ze hry vytratil. O přestávce byl vystřídán.
3
Tomáš Čvančara
Přišel na druhých 45 minut. Nejvíce o sobě dal vědět v nastavení, kdy nejprve rozjel protiútok a následně ho sám zakončil mimo prostor třech tyčí, stejně tak o chvíli později v 93. minutě.
3
Adam Hložek
Přišel o poločase. Předvedl nafilmovaný pád, který sudí nezbaštil. Také vyrobil standardní situaci pro Poláky, vidět moc nebyl.
4

MS v hokeji 2024

87. ročník Mistrovství světa v hokeji se koná v termínu 10.–26. května 2024 v České republice, turnaj si rozdělí města Praha a Ostrava.