Hlavní obsah

Ronaldo prolomil 415 minut bez gólu a v Lucembursku uklidnil sebe i Portugalce

31. 3. 2021 10:38

Hvězdný fotbalista Cristiano Ronaldo ukončil své druhé nejdelší čekání na branku v národním týmu. Úterní vítěznou trefou proti Lucembursku pomohl nejen k obratu a výhře 3:1 v kvalifikačním duelu o mistrovství 2022, zároveň tím i přerušil 415 minut bez reprezentačního zásahu. Hůře na tom byl jen v roce 2012 a sám netajil, že si po vydřené výhře na hřišti outsidera oddechl.

Foto: Pascal Rossignol, Reuters

Cristiano Ronaldo vstřelil proti Lucembursku vítězný gól portugalské reprezentace.Foto: Pascal Rossignol, Reuters

Článek

"Bylo to důležité vítězství na cestě za naším cílem," napsal na Twitter pětinásobný držitel Zlatého míče.

Ještě před pár dny byl Ronaldo vzteky bez sebe a mrštil kapitánskou páskou o zem, když mu rozhodčí neuznal v 93. minutě utkání se Srbskem možnou vítěznou branku. Portugalci po chybném rozhodnutí v Bělehradě jen remizovali 2:2 a přestože se jim nizozemský sudí Danny Makkelie za svou chybu omluvil, v přímém souboji o vedení ve skupině zaostávali za svým rivalem o skóre.

Ronalda se po incidentu zastal trenér Fernando Santos. "Jasně, že mu páska zůstane. Je národním vzorem. Něco takového bychom řešili, leda kdyby urazil trenéra, spoluhráče nebo federaci, ale k tomu nedošlo," řekl pro Sky Sports zkušený kouč.

V úterý pak už bylo vše zapomenuto a Portugalsko se po dalším vítězství vrátilo o jeden vstřelený gól do čela tabulky. Rodák z Madeiry pomohl k výhře důležitou brankou na 2:1 v úvodu druhé půle. Lucemburčané do té doby živili po brance Gersona Rodriguese naději na další senzaci, neboť pár dní předtím nečekaně vyhráli v Irsku. V 51. minutě si však Ronaldo naběhl na centr Cancela a svým 31. gólem v kvalifikacích o MS favorita uklidnil. Zároveň tím natáhl svou sérii, kdy od roku 2004 vstřelil v každém kalendářním roce za národní tým alespoň jeden gól. Už jen šest branek ho dělí od toho, aby vyrovnal rekord Íránce Alího Daeího, který dal v reprezentaci 109 gólů.

"První půlhodinu jsme na obou stranách hřiště odchodili naprosto bez nasazení. Musel jsem proto hráčům říct, že jen schopnosti nestačí, ale musíme k ní přidat i nasazení. Jinak nám může nadělat problémy úplně každý. Jakmile jsme si to uvědomili, hra se zlepšila. Po přestávce jsme vyhráli snad všechny souboje a Lucembursko náhle vypadalo jako jiný tým," uvedl trenér Fernando Santos, který odkoučoval svůj 1001. duel v kariéře.

Reklama

Sdílejte článek