Hlavní obsah

Šéf Slavie září nadšením. Ceny hvězd z Edenu raketově rostou!

20. 4. 2021 8:45

Konečně! Šéf fotbalové Slavie si může spokojeně mnout ruce. Tažení sešívaných fotbalovou Evropou mělo očekávaný dopad na ceny hráčů, které raketově rostly. Pokud by se v Edenu nyní rozhodli některou ze svých hvězd uvolnit, musel by i podle renomovaného serveru Transfermarkt.com sáhnout případný zájemce pro hodně zajímavou částku. Předseda představenstva Slavie Jaroslav Tvrdík se radostnou zprávou pochlubil na sociálních sítích. Který z hráčů je nyní v Edenu nejdražší?

Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Abdallah Sima ze Slavie Praha oslavuje gól.Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Článek

„Není to jednoduchá doba, ale navýšení hodnoty hráčů Slavie na Transfermarktu o 15 milionů euro na 77 milionů euro určitě nezarmoutí," pochlubil se v pondělí večer Tvrdík na svém twitterovém profilu. V poslední době řešil většinou nepříjemné zprávy spojené s kauzou ohledně obvinění Ondřeje Kúdely z nesportovního chování po zápase s Rangers, teď konečně ale přišla informace, z které mohl mít patřičnou radost.

Server specializující se na ceny hráčů si musel všimnout, jak parta svěřenců trenéra Jindřicha Trpišovského válí. Doma a také v Evropě. Poslední nepovedený zápas v Evropské lize proti Arsenalu to nemohl změnit, i když v této sezoně vystavil Slavii stopku ohledně měření se světoznámými rivaly. Dobrou zprávou je, že potenciál růstu vyhodnotil zmíněný server hned u sedmnácti kopáčů z Edenu.

Nejdražším hráčem červenobílých je momentálně senegalský klenot Abdallah Sima, jehož tržní hodnota narostla na 11 milionů eur (asi 285 milionů korun). Není to tak dlouho, co se Jaroslav Tvrdík nechal slyšet, že by zářící hvězdičku uvolnil z klubu leda za miliardu. Od této sumy je Transfermarkt ještě hodně daleko, i tak ale slávistického šéfa jistě potěšil.

Hodnota hráčů Slavie v milionech eur
Ondřej Kolář7,5
Jan Stejskal0,3
Matyáš Vágner0,15
Přemysl Kovář0,1
David Zima6,0
Simon Deli4,5
Ondřej Kúdela1.6
David Hovorka1,2
Taras Kačaraba0,8
Jan Bořil2,5
Tomáš Holeš3,0
Alexander Bah3,0
Jakub Hromada1,0
Petr Ševčík3,5
Ibrahim Traoré1,2
Lukáš Masopust3,5
Oscar Dorley2,0
Nicolae Stanciu6,0
Ondřej Lingr1,0
Michal Beran0,3
Peter Olayinka7,0
Lukáš Provod6,0
Abdallah Sima11,0
Mick van Buren0,5
Jan Kuchta3,0
Stanislav Tecl0,75

Druhý je v žebříčku slávistických hvězd z hlediska hodnoty hráče brankář Ondřej Kolář 7,5 milionu eur, na pomyslný bronz dosáhl Peter Olayinka (7 milionů eur) a o jeden milion méně ocenil Transfermarket Nicolae Stanciua (momentálně 6 milionů eur), stopera Davida Zimu či reprezentanta Lukáše Provoda.

 
 
 
Zobrazit příspěvek na Instagramu
 
 
 

Příspěvek sdílený Sportcz (@sport.cz_ig)

Reklama

Sdílejte článek