Senegalští obhájci na africkém mistrovství vyhráli i třetí zápas

Senegalští obhájci titulu jako jediní na africkém fotbalovém šampionátu ještě neztratili ani bod. Na závěr základní skupiny C porazil tým kolem hvězdného Sadia Maného 2:0 Guineu, byť outsidera zlomili brankami Abdoulaye Secka a Ilimana Ndiayeho až v závěrečné půlhodině. Soupeři nepomohl ani návrat stuttgartského kanonýra Serhoua Guirassyho, který přišel o první dva zápasy kvůli svalovému zranění.

Radost fotbalistů Senegalu po vstřelené brance v zápase s Kamerunem

Guinea přesto postoupí do play off nepřímo z třetího místa. Na druhé se posunuli pětinásobní šampioni z Kamerunu, kteří na poslední chvíli odvrátili vyřazení. V závěrečném zápase s Gambií totiž obhájci bronzu ještě tři minuty před koncem prohrávali 1:2, ale pak vlastní gól a v první nastavené minutě trefa obránce Rennes Christophera Wooha znamenaly obrat a první výhru v turnaji.

Podruhé za sebou ztroskotali hned v základní skupině Alžířané. O naděje přišli dvojnásobní šampioni po dnešní prohře 0:1 s Mauritánií, pro niž to byla vůbec první výhra v historii turnaje. Z prvních dvou míst skupiny D postoupily Angola a Burkina Faso, jejichž vzájemný zápas skončil vítězstvím Angoly 2:0.