AC Milán - Lecce 3:0AC Milán ovládl zápas s Lecce, vyhrál posedmé v řadě

Fotbalisté AC Milán ve 31. kole italské ligy porazili doma Lecce 3:0 a připsali si sedmou soutěžní výhru v řadě včetně dvou triumfů proti Slavii v Evropské lize. Upevnili si tak druhé místo v tabulce, ztráta na Inter je však stále propastných 11 bodů, a to má městský rival ještě pondělní zápas v Udine k dobru.

Útočník AC Milán Olivier Giroud slavící svou branku v zápase Serie A proti Lecce.

Lecce od příchodu nového trenéra Gottiho ve dvou dosavadních zápasech uhájilo čisté konto, tentokrát však během úvodních dvaceti minut inkasovalo hned dvakrát. Američana Pulisice napodobil Francouz Giroud a přesnou hlavičkou po rohovém kopu vstřelil 13. ligový gól v sezoně. Dal tak zapomenout na podzimní nevydařený zápas v Lecce, kde svým vyloučením přispěl k překvapivé remíze 2:2.

Tentokrát dohrával v deseti soupeř, červenou kartu uviděl v závěru prvního poločasu Černohorec Krstovič, který ve výskoku zasáhl protihráče kopačkou do hrudníku. Početní převahu po změně stran zužitkoval Portugalec Leao třetím gólem.