Monza - AS Řím 1:4AS Řím zvítězil v Monze a posunul se na páté místo neúplné tabulky

Fotbalisté AS Řím v italské lize zvítězili na hřišti Monzy 4:1, vyhráli potřetí za sebou a v neúplné tabulce se posunuli na páté místo. Domácí našli přemožitele po pěti zápasech, z nichž čtyřikrát udrželi čisté konto.

Fotbalisté AS Řím se radují z brank

Proti AS poprvé inkasovali sedm minut před poločasem a na Pellegriniho trefu navázal hned za čtyři minuty Lukaku. Třicetiletý belgický útočník vstřelil desátý gól v ročníku a pojedenácté v kariéře dal za jednu sezonu dvouciferný počet branek.

Po změně stran skóroval podvanácté v sezoně jeho argentinský spoluhráč Dybala. AS má dva alespoň desetigólové střelce poprvé od sezony 2016/17, tehdy nastříleli Džeko 29 a Salah 15 branek.

V závěrečné desetiminutovce ještě zvýšil z penalty Paredes a následně se o čestný gól soupeře postaral Carboni. Římané ztrácejí bod na Boloňu a sami mají stejný náskok před Bergamem. Oba konkurenti ale mají nedělní zápasy 27. kola k dobru.

Italská fotbalová liga - 27. kolo:
Udine - Salernitana 1:1 (45.+3 Kamara - 10. Tchaouna)
Monza - AS Řím 1:4 (87. Carboni - 38. Pellegrini, 42. Lukaku, 63. Dybala, 82. Paredes z pen.),
FC Turín - Fiorentina 0:0