Fiorentina - Sampdoria 1:0Barákův gól poslal Fiorentinu do čtvrtfinále Italského poháru

Záložník Antonín Barák zařídil svým gólem fotbalistům Fiorentiny postup do čtvrtfinále Italského poháru. Jeho tým porazil Sampdorii Janov 1:0 poté, co se český reprezentant v 25. minutě trefil krásně z voleje. Dalším soupeřem Fiorentiny bude FC Turín s obráncem Davidem Zimou, který překvapivě vyřadil úřadujícího ligového mistra AC Milán.

Český fotbalový obránce David Zima ve skluzu, vpravo fotbalista AC Milán Rafael Leao během osmifinále Italského poháru.

Zimův tým ve středu na San Siru hrál od 70. minuty v deseti, přesto zvítězil 1:0 po prodloužení. Turín je v ligové tabulce desátý o 14 bodů za třetím AC, přesto dokázal ve středu pozdě večer favorita zaskočit. Přitom v 70. minutě přišel o vyloučeného obránce Koffiho Djidjiho a čelil domácím v oslabení. Kouč hostů reagoval stažením útočníka Antonia Sanabrii a poslal na hřiště Zimu, který pomohl udržet outsiderovi čisté konto. Zápas rozhodl ve 114. minutě gólem záložník Michel Adopo.

Barák dal pátý soutěžní gól za Fiorentinu, kam přišel v létě z Verony. V utkání proti Sampdorii odehrál 83 minut.