AC Milán - Hellas Verona 1:0AC Milán po debaklu v derby porazil Veronu, Juventus prohrál v Sassuolu

Fotbalisté AC Milán si po vysoké prohře 1:5 v městském derby s Interem z minulého kola alespoň částečně napravili reputaci, poté co porazili doma Veronu 1:0. Juventus prohrál v Sassuolu 2:4, naprázdno vyšel poprvé v sezoně a nevyužil příležitost vést tabulku a je čtvrtý.

Fotbalista AC Milán Rafael Leao se raduje z gólu proti Hellasu Verona.

Jedinou branku v Miláně vstřelil už po osmi minutách hry Rafael Leao. Portugalský útočník skóroval ve třetím ligovém zápase v řadě, což se mu v milánském angažmá povedlo poprvé. Výkop utkání byl o 25 minut opožděn kvůli silnému dešti a krupobití.

„Rossoneri“ se v tabulce s 12 body dotáhli na první Inter Milán, který má k dobru nedělní utkání s Empoli.

Před oba milánské týmy se mohl dostat Juventus, ale v Sassuolu neuspěl. V poločase vedli domácí 2:1 po brankách Laurienteho a Berardiho a vlastním gólu hostujícího Vini. „Staré dámě“ se podařilo srovnat dvanáct minut před koncem poté, co Chiesa tvrdou ranou propálil vše, co stálo v cestě mezi ním a Cragnovou brankou.

Už za čtyři minuty ale vyrazil brankář Szczesny Laurienteho prudkou ránu přímo před sebe a Pinamonti hlavou rozhodl. Italský útočník se prosadil v lize už počtvrté. V nastavení zpečetil premiérovou ligovou porážku Juventusu v sezoně vlastním gólem Gatti. Pětadvacetiletý obránce si při zpětně přihrávce na Szczesného nevšiml, že polský brankář nestojí mezi tyčemi a poslal míč do sítě. Sassuolu se podařilo Juventusu vstřelit čtyři branky poprvé v historii italské nejvyšší soutěže.

Lazio Řím doma pouze remizovalo 1:1 s Monzou. Branku domácích vstřelil z pokutového kopu Ciro Immobile, který pokořil hranici 250 gólů nebo asistencí v zápasech v pěti nejvýznamnějších evropských ligách. Vicemistři uplynulého ročníku Serie A z Říma se v nové sezoně trápí, dosud zvítězili pouze na hřišti mistrů z Neapole (2:1). Se čtyřmi body jsou na 15. místě těsně nad sestupovým pásmem. Monza má o bod víc.

Italská fotbalová liga - 5. kolo:
AC Milán - Hellas Verona 1:0 (8. Leao),
Sassuolo - Juventus Turín 4:2 (12. Lauriente, 41. Berardi, 82. Pinamonti, 90.+5 vlastní Gatti - 21. vlastní Vina, 78. Chiesa)
Lazio Řím - Monza 1:1 (12. Immobile z pen. - 36. Gagliardini).