Lazio Řím - Inter 0:2Fotbalisté Interu Milán navýšili výhrou s Laziem náskok v čele italské ligy

Lídr italské fotbalové ligy Inter Milán v 16. kole vyhrál 2:0 na hřišti Lazia Řím a navýšil náskok na druhý Juventus Turín na čtyři body. AC Milán zvítězil nad Monzou 3:0 a upevnil si třetí místo. Na vedoucího městského rivala ztrácí devět bodů.

Radost fotbalistů Interu Milán po vstřelené brance

Inter ukončil sérii, během které v posledních pěti vzájemných duelech s Laziem pokaždé vyhrál domácí celek. Skóre otevřel ve 40. minutě po rychlém brejku Martínez, s 15 góly suverénně nejlepší střelec Serie A. Argentinský mistr světa z minulého roku dal v aktuálním ligovém ročníku devátou branku venku, čímž už dorovnal své výkony z posledních dvou sezon.

Pojistku přidal ve druhé půli křižnou střelou Thuram. Domácí dohrávali závěr bez vyloučeného Lazzariho. „Nerazzurri“ neprohráli 15. soutěžní zápas v řadě.

AC Milán je jedním z možných soupeřů Sparty v jarním úvodním kole vyřazovací části Evropské ligy, o čemž rozhodne pondělní los. Proti Monze poslal favorita už ve třetí minutě do vedení Nizozemec Reijnders, před poločasem zvýšil osmnáctiletý srbský obránce Simič a v závěru pojistil výhru Švýcar Okafor.

Fiorentina s českým záložníkem Barákem porazila Veronu 1:0. Barák nastoupil do druhého poločasu, v němž také padla jediná branka utkání: v 79. minutě se trefil argentinský útočník Beltran, pro kterého to byl druhý gól v prosinci i v sezoně.

Verona v lize nevyhrála od 26. srpna, kdy porazila AS Řím 2:1. Její největší šanci měl už ve třetí minutě bosenský fotbalista Djurič, který neproměnil pokutový kop.

Boloňa se vrátila na čtvrtou příčku domácím triumfem 2:0 nad AS Řím. Obranu soupeře pražské Slavie ze skupiny Evropské ligy překonal nejprve Moro a po změně stran si dal vlastní gól Kristensen. Boloňa nadále potvrzuje výbornou formu, v sezoně zatím prohrála jen dvakrát. Římané nebodovali po pěti ligových utkáních a jsou sedmí.

Udine přišlo o dvoubrankové vedení a se Sassuolem remizovalo 2:2. Hvězdou zápasu byl italský útočník Berardi, druhý nejlepší střelec Serie A. Ten se trefil dvakrát, v obou případech z penalty, a na kontě má již devět zásahů v sezoně, z toho pět z pokutových kopů. Udine hrálo od 59. minuty v deseti, klub oslabil vyloučený argentinský záložník Payero.