Empoli - Inter 0:1Inter udolal Empoli a je i po pátém kole stoprocentní

Fotbalisté Interu Milán zvítězili 1:0 na hřišti posledního Empoli a i po pátém kole italské ligy zůstávají jako jediný tým v soutěži bez ztráty bodu. „Nerazzurri“ navázali na triumf 5:1 z milánského derby proti AC, před kterým vedou tabulku o tři body. Obhájci titulu z Neapole remizovali bez branek v Boloni.

Hráči Interu Milán oslavují gól proti Empoli.

Interu zařídil vítězství v 51. minutě výstavním volejem obránce Dimarco, jenž poslal odražený míč z 20 metrů přesně do horního rohu brány. Finalisté posledního ročníku Ligy mistrů vyhráli úvodních pět ligových kol počtvrté v historii, naposledy se jim to podařilo v sezoně 2019/20.

Empoli naopak jako první tým v historii Serie A nezískal v pěti utkáních ani bod a současně nevstřelil branku (skóre 0:13). Ukončit negativní sérii mu dnes nepomohl ani nový trenér Andreazzoli.

Neapol nevyhrála v lize potřetí za sebou i kvůli tomu, že útočník Osimhen neproměnil v 72. minutě penaltu. Nejlepší střelec minulé sezony Serie A vůbec netrefil branku a jeho tým je po další ztrátě v tabulce sedmý. Boloňa je jedenáctá.

Na páté místo se posunula Fiorentina po vítězství 2:0 v Udine. Trefili se Martínez Quarta a Bonaventura. Reprezentační záložník Barák zůstal celý zápas na lavičce „Fialek“.