Fotbalové Udine má kvůli rasismu fanoušků na jeden zápas zavřený stadion

Fotbalisté Udine musí odehrát domácí zápas italské ligy s Monzou, který je na programu 3. února, bez diváků. Klub dostal trest za to, že jeho fanoušci při sobotním utkání Serie A rasisticky uráželi brankáře AC Milán Mika Maignana. Informoval o tom italský svaz.

Fanoušci Udinese uráželi rasisticky brankáře AC Milán Mika Maignana.

Udine už identifikovalo jednoho z fanoušků, který Maignana urážel, a dalo mu doživotní zákaz vstupu na stadion. Disciplinární komise uvedla, že díky spolupráci při vyšetřování dostal klub nejnižší možný trest.

Maignan se stal terčem rasistických nadávek v prvním poločase. Nejprve na to upozornil spoluhráče i rozhodčího a poté na protest odešel s celým týmem do kabin. Utkání, které AC Milán vyhrál 3:2, kvůli tomu bylo asi na pět minut přerušeno.