Neapol - Inter 0:3Inter Milán jednoznačně zvítězil v Neapoli a nadále vede italskou ligu

Inter Milán ve šlágru 14. kola italské fotbalové ligy hladce zvítězil na hřišti obhájce titulu Neapole 3:0 a dál vede o dva body před Juventusem. Fiorentina porazila poslední Salernitanu 3:0. Český záložník Antonín Barák přihlížel vítězství z lavičky. Verona v nastavení zachránila remízu 3:3 v Udine a nevyhrála po dvanácté za sebou.

Fotbalisté Interu se radují z branky na půdě Neapole

Inter šel do vedení minutu před poločasem, kdy tvrdou přízemní ranou skóroval Calhanoglu. V 62. minutě zvýšil na 2:0 Barella a pět minut před koncem přidal třetí gól Thuram.

„Nerazzuri“ zvítězili pod Vesuvem poprvé od ledna roku 2020. Neapol prohrála čtvrté z úvodních sedmi domácích ligových utkání, což se jí po sezonách 1954/55 a 1997/98 stalo teprve potřetí. Úřadující mistři navíc kvůli výhře AS Řím v Sassuolu (2:1) vypadli z první čtyřky.

Barák nezasáhl do třetího ligového utkání po sobě. V 6. minutě poslal Fiorentinu do vedení z penalty Beltrán, který se trefil poprvé od letního příchodu z River Plate. Dvoubrankové vedení svěřencům Vincenza Italiana zařídil Riccardo Sottil, který pak přihrál na třetí branku. Jeho nabídku s klidem zužitkoval třetí nejlepší střelec italské ligy Giacomo Bonaventura, který má na kontě šest gólů.

Sallernitana nenavázala na úspěchy z posledních dvou kol, kdy remizovala se Sassuolem a poté překvapila proti Laziu Řím první výhrou v sezoně.

Předposlední Verona nevyhrála už 12 zápasů. V přestřelce na hřišti Udine zařídil Hellasu v nastavení bod Thomas Henry. Za domácí se dvakrát trefil Lorenzo Lucca, ani jeho dva góly Udine nepřinesly druhé vítězství v sezoně.

Italská fotbalová liga – 14. kolo:
Lecce – Boloňa 1:1 (90.+9 Piccoli z pen. – 68. Lykogiannis)
Fiorentina – Salernitana 3:0 (6. Beltrán z pen., 18. Sottil, 56. Bonaventura)
Udine – Hellas Verona 3:3 (30. a 72. Lucca, 16. Kabasele – 37. Durič, 61. Ngonge, 90.+6 Henry)
Sassuolo - AS Řím 1:2 (25. Matheus Henrique - 76. Dybala z pen., 82. Kristensen)
Neapol - Inter Milán 0:3 (44. Calhanoglu, 62. Barella, 85. Thuram)