AC Milán - Frosinone 3:1AC Milán přehrál Frosinone, asistenci si připsal brankář Maignan

Fotbalisté AC Milán ve 14. kole italské ligy doma zvítězili nad Frosinone 3:1 a upevnili si pozici na třetím místě tabulky. První je po páteční výhře nad Monzou Juventus, druhý Inter ho může znovu předskočit, pokud v neděli večer uspěje v Neapoli.

Radost fotbalistů AC Milán po vítězství nad Frosinone.

„Rossoneri“ vstřelili úvodní branku zápasu dvě minuty před poločasem. Svou první trefu v barvách Milána zaznamenala letní posila Jovič. Krátce po pauze našel domácí brankář Maignan dlouhým nákopem Pulisice, který po jeho přihrávce prošel až do vápna a zavěsil po břevno. Francouzský gólman si připsal jednu asistenci v každém z posledních tří ročníků Serie A a se třemi asistencemi je nejlépe nahrávajícím brankářem italské nejvyšší soutěže od sezony 2004/05.

V 74. minutě zvýšil na 3:0 po Jovičově sklepnutí Tomori. Hosté v závěru zaznamenali čestný úspěch díky brance Brescianiniho.

Jakub Jankto pouze z lavičky sledoval prohru 0:1 svého Cagliari s Laziem Řím. Svěřenci Claudia Ranieriho se tak i kvůli dnešní remíze Empoli 1:1 s FC Janov propadli do sestupového pásma.

Italská fotbalová liga - 14. kolo:
FC Janov - Empoli 1:1 (37. Malinovskyj - 67. Cancellieri)
Lazio Řím - Cagliari 1:0 (8. Pedro)
AC Milán - Frosinone 3:1 (43. Jovič, 50. Pulisic, 74. Tomori - 82. Brescianini).