Sassuolo - Neapol 0:2Neapol díky osvědčeným kanonýrům potvrdila roli favorita v Sassuolu

Fotbalisté Neapole v páteční předehrávce 23. kola italské ligy potvrdili roli favorita a zvítězili na hřišti Sassuola 2:0. SSC vyhrál v Serii A sedmý zápas za sebou a upevnil si suverénní vedení v tabulce. Před víkendovým programem má osmnáctibodový náskok před Interem Milán.

Dvacátou ligovou výhru v sezoně obstarali brankami už v prvním poločase osvědčení kanonýři. Nejprve gruzínský útočník Chviča Kvaracchelija po rychlé individuální akci od poloviny hřiště otevřel ve 12. minutě skóre desátým gólem v sezoně. Prosadil se ve třetím kole za sebou. A krátce po uplynutí půlhodiny hry nejlepší střelec soutěže Victor Osimhen překvapil brankáře Andreu Consigliho střelou z ostrého úhlu k bližší tyči.

Nigerijský útočník skóroval dokonce v sedmém ligovém utkání v řadě a za tu dobu vstřelil devět branek. V ročníku jich má na kontě osmnáct.