Unavený Messi vynechá kvalifikační zápas pro fotbalové MS v Bolívii

Kapitán argentinských mistrů světa Lionel Messi vynechal zápas kvalifikace mistrovství světa v Bolívii. Šestatřicetiletá hvězda Interu Miami si po duelu s Ekvádorem minulý týden stěžovala na únavu z nabitého programu a trenér Lionel Scaloni jej nezařadil ani mezi náhradníky. Utkání se hrálo ve vysoké nadmořské výšce přes 3000 metrů v La Pazu a Argentinci i bez největší hvězdy zvítězili 3:0.

Lionel Messi na archivním snímku

Sedminásobný držitel Zlatého míče se už nezúčastnil pondělního tréninku, proseděl ho na lavičce vedle trenéra a společně sledovali přípravu týmu, který si zvyká na náročné podmínky. Už v neděli Scaloni prohlásil, že otázku Messiho startu nechá otevřenou až do poslední chvíle a do nominace ho nezařadil.

V prvním reprezentačním soutěžním utkání od zisku titulu mistra světa v Kataru Messi minulý týden rozhodl brankou z přímého kopu o výhře Argentiny 1:0 nad Ekvádorem. V La Pazu v minulosti nastoupil proti Bolívii k 11 zápasům, ani jednou se ale neprosadil.

Zatím se v čele historického pořadí nejlepších střelců jihoamerické kvalifikace dělí o vedení s Luisem Suárezem z Uruguaye, s kamarádem z působení v Barceloně mají bilanci 29 branek.

V Bolívii se tentokrát postarali o výhru Enzo Fernández a Tagliafico, kteří po Di Maríových asistencích skórovali před přestávkou, a ve druhém poločase González. Domácí hráli od 39. mintě bez vyloučeného Roberta Fernándeze.