Ve Slovácku zůstanu minimálně do léta, tvrdí střelec Jurečka. O nové smlouvě dál jedná

Kroměříž

V prvním přátelském utkání v rámci přípravy na jarní část nejvyšší soutěže zdolali fotbalisté Slovácka lídra MSFL z Kroměříže na jeho hřišti jasně 5:1. K vítězství hradišťského týmu přispěl jedním gólem i útočník Václav Jurečka, s nímž se vedení moravského klubu zatím nedohodlo na prodloužení smlouvy. Ta stávající mu vyprší v červnu.

Václav Jurečka ze Slovácka.

„Jednání probíhají, nerad bych je komentoval. V úterý odjedu s mužstvem na soustředění do Chorvatska. Mám jasno v tom, že ve Slovácku zůstanu minimálně do léta. Uvidíme, co bude dál," říká Jurečka, který po podzimu vede společně s plzeňským Beauguelem s deseti trefami pořadí nejlepších ligových kanonýrů.

Pokračující jednání o novém kontraktu navzdory údajnému zájmu o Jurečku z polské ligy potvrdil také sportovní ředitel Slovácka Veliče Šumulikoski. „Jednoznačně preferujeme dohodu. Jeho okamžitý odchod je naprosto nejzazší možností," tvrdí.

Hradišťský asistent Josef Mucha věří, že Jurečka bude i na jaře pevnou součástí týmu. „Jednání se neustále vyvíjejí. Věřím, že zůstane. V opačném případě by to byl velký zásah do složení mužstva. Vždyť je to nejlepší střelec ligy," připomíná. „My bychom potřebovali kádr spíš rozšířit," uvědomuje si.

Jeden fotbalista však aspoň na nějaký čas Slovácku, které figuruje po podzimu v ligové tabulce na výtečné čtvrté příčce, ze sestavy vypadl. Stoper Hofmann se totiž už po dvaceti minutách zranil a musel z utkání s Kroměříží odstoupit. „Má výron v kotníku. Těžko říct, jak to je vážné," uvažuje Mucha. Svoje hráče za předvedený výkon pochválil. „Přistoupili k zápasu zodpovědně. V naší hře bylo sice pár nepřesností, ale dali jsme pět gólů, což je v pohodě," usmívá se.

Další tři přípravné duely čekají Slovácko na desetidenním herním soustředění v chorvatském Umagu, kam hradišťští fotbalisté odcestují v úterý. Postupně se utkají s Rijekou, Olympií Lublaň a NK Domžale. „Odehrajeme tři střetnutí s kvalitními celky na dobrých terénech," těší se Mucha.

3 : 0 Plzeň - Zlín 3 : 0 dohráno
20240424T18 : 00:00+0200