Hlavní obsah

Vedení Zbrojovky dalo fotbalistům pokutu 1,5 milionu korun za špatné výkony

1. 5. 2021 11:45

Fotbalisté Zbrojovky Brno dostali od svého klubu pokutu ve výši 1,5 milionu korun jako trest za špatné výkony v posledních utkáních. Vrcholem podle vedení bylo domácí bezbrankové utkání s Teplicemi minulý víkend, po kterém Brňané na prvním sestupovém místě ztrácejí na severočeského souseda v tabulce stále čtyři body. Pokutu klub stanovil na základě vlastního disciplinárního řádu a peníze dá na mládež.

Foto: Vlastimil Vacek, Právo

Fotbalisté Brna se radují z úvodní branky utkáníFoto: Vlastimil Vacek, Právo

Článek

Klub v prohlášení na webu vyčetl některým hráčům prvního týmu nedostatečné nasazení a neprofesionální přístup v zápasech. "Přestože jako jedni z mála v České republice mohou vykonávat naplno své zaměstnání, nevkládají veškeré své dovednosti ve prospěch klubu," konstatovalo klubové vedení. "Tento špatný a neprofesionální přístup měl přímou souvislost s výsledky nejen v posledních utkáních, ale zejména v tom nedělním proti Teplicím, kde se absence správného nasazení projevila v plné míře na předvedeném výkonu a výsledku."

Klub varoval hráče před fatálními následky, které by mohl představovat sestup. "Je evidentně a zřetelně vidět, že si řada hráčů plně neuvědomuje, o jak velký problém se pro klub i hráče samotné jedná," napsalo vedení Zbrojovky. "Je neakceptovatelné, že se tak děje i přes veškeré profesionální podmínky, které byly mužstvu vytvořené."

Brňané vyhráli jediný z předchozích dvanácti ligových zápasů a z posledních tří získali jen bod. S Teplicemi také v tomto neúspěšném období vypadli v osmifinále z českého poháru. Dnes Zbrojovka nastoupí k utkání 30. kola v Ostravě proti Baníku.

Reklama

Související témata:
ČT sport Chorvatsko - Brazílie dnes 16 : 00
20221209T16 : 00:00+0100
Chorvatsko vs. Brazílie
Chorvatsko vs. Brazílie
Chorvatsko
Brazílie
Nova Action Nizozemsko - Argentina dnes 20 : 00
20221209T20 : 00:00+0100
Nizozemsko vs. Argentina
Nizozemsko vs. Argentina
Nizozemsko
Argentina
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   
 •  
   
   
   

MS ve fotbale 2022 v Kataru

Mistrovství světa ve fotbale 2022 letos probíhá v netradičním termínu od 20. listopadu do 18. prosince v Kataru. Program MS ve fotbale čítá 64 zápasů, které se odehrají na osmi stadionech. Šampionátu se účastní 32 týmů, které jsou rozděleny do osmi skupin. Kde můžete sledovat zápasy MS v televizi?