Z euforie do hluboké deprese. Jsme absolutně zničení, přiznal kouč Newcastlu Howe

Tohle bolí. V průběhu druhé půle poskočila šance Newcastlu United na postup ze skupiny smrti Ligy mistrů přes Paris St. Germain podle statistické prognózy až na 62 procent, jenže nakonec spadla na nulu i pro třetí místo. Anglický celek s AC Milán totiž doma prohrál 1:2 a po dramatickém rozuzlení skupiny F skončil poslední – a v Evropě končí.

Fotbalista Newcastlu Anthony Gordon po domácí prohře s AC Milán

Když Straky poslal po půlhodině hry proti AC Milán do vedení Joelinton, St. James’s Park se dostal do varu. V tu chvíli rapidně ožily naděje na postup do další fáze. A poté, co v paralelně hraném utkání otevřel skóre i Dortmund s Paris St. Germain, šance na vysněný cíl podle statistik poskočila v ten moment až na 62 procent. Pro představu, v době výkopu byla 24 procent.

Stačilo, aby Newcastle vedení udržel a francouzský kolos v Německu nevyhrál. Druhá podmínka splněna zůstala, Pařížané v Dortmundu remizovali 1:1, ta první ale nikoli. AC Milán skóre otočil a odsunul Newcastle hrající letos Ligu mistrů po 21 letech až na poslední místo v tabulce.

„Tak blízko, ale přece tak daleko,“ povzdechla si na sociální síti bývalá hvězda Newcastlu Alan Shearer.

„Měli jsme velmi dobré úseky, chvílemi jsme byli dominantní, ale potřebovali jsme vstřelit druhý gól. Dvě situace v obraně jsme bohužel nezvládli,“ hořekoval kouč Newcastlu Eddie Howe. V 59. minutě vyrovnal Pulisic a šest minut před koncem normální hrací doby rozhodl po brejku Chukwueze.

„Hrálo se hodně nahoru, dolů. Oba týmy potřebovaly zoufale vyhrát. Chtěli jsme zvítězit a pokusit se postoupit, takže jsme museli hrát odvážně, oni to měli stejně, takže z toho bylo velmi dobré utkání. Šance jsme si vytvořili a teď jsme absolutně zničení, že jsme nepostoupili,“ přiznal Howe, jehož nyní o to více může mrzet zápas v Paříži, kdy jeho tým o výhru 1:0 připravila penalta za domnělou ruku v nastaveném čase.

Fotbalisté AC Milán slaví výhru v  St. James' Parku

„Asi by bylo hloupé koukat se zpátky a tahat sem staré věci. Teď jsme mohli udělat to, co jsme měli, a nezvládli jsme to,“ litoval.

V historii Ligy mistrů se před touto sezonou stalo jen třikrát, aby anglický tým skončil ve skupině na posledním místě. Ovšem letos se jejich počet téměř zdvojnásobil. Kromě Newcastlu skončil na dně již o den dříve i Manchester United ve skupině A.